Kam vyrazit na dovolenou do tepla? Vsaďte na Spojené arabské emiráty

Kam vyrazit na dovolenou do tepla? Vsaďte na Spojené arabské emiráty

Už vám začíná chybět teplo a sluníčko? Vyrazte krásnému počasí vstříc, a to třeba do Spojených arabských emirátů. Do země, kde hojnost a luxus najdete na každém rohu. Emirátů se rozhodně není důvod obávat, navíc nabízí krásné počasí po celý rok a dostatek zábavy.

O Spojených arabských emirátech koluje mnoho mýtů a polopravd, kvůli kterým si někteří turisté raději dovolenou rozmyslí. Jedním z mýtů je, že Emiráty jsou daleko. Přitom z Prahy v Dubaji jste za 5 a půl hodiny, a to bez přestupu.

Ženy a ani křesťané se nemusí obávat nebezpečí

Turisté se často strachují, že dovolená v Emirátech je nebezpečná. Ani to není pravdou. V zemi platí velmi přísné zákony, díky čemuž se daří udržovat pořádek a minimální kriminalitu. Není důvod se obávat krádeží, znásilnění a ani teroristů.

Spojené arabské emiráty nejsou nebezpečné ani pro samotné ženy turistiky. Ty, pokud nebudou provokovat velkými výstřihy a krátkými sukněmi, mohou krásy měst objevovat i samy. Zapomeňte však na nudismus a opalování na hoře bez, plavky jsou povolené na plážích a v hotelových resortech. Stejně tak není vhodné jakkoliv projevovat lásku k partnerovi, pokud nejste manželé.

Obavy z dovolené nemusí mít ani křesťané. Například v Abu Dhabi a v Dubaji si můžete dokonce zajít do kostela. Královská rodina podporuje náboženskou svobodou, a tak není nutné doma nechávat Bibli a ani řetízek s křížkem.

Nejširší nabídku průvodců a map Spojených Arabských Emirátů (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Sluníčka i zábavy si užijete v Emirátech dostatek

Každý rok se ve Spojených arabských emirátech dočkají zhruba 300 slunečných dní. Krásné počasí je tak zajištěno téměř po celý rok. Avšak kromě slunečného počasí, nádherných pláží a azurového moře země láká také na kvalitní služby, výtečnou gastronomii a dostatek zábavy.

Pokud si chcete užít dovolenou v Dubaji, pak si rozhodně nesmíte nechat ujít zábavní parky IMG World of Adventure a komplex Dubai Parks & Resorts, kde najdete Legoland, Motiongate i Stuido Central. V Abu Dhabi na vás zas čeká Ferrari World. Kromě zábavních parků stojí za navštívení i místní aquaparky.

Spojené arabské emiráty nejsou jen o Dubaji a Abu Dhabi

Do Spojených arabských emirátů nemusíte vyrážet jen do Dubaje a Abu Dhabi. Krásnou dovolenou plnou luxusu a hojnosti vám nabídnou i další emiráty, jako jsou Sharjah, Fujairah, který leží u Ománského zálivu a nabízí jedny z nejkrásnějších pláží, Ras Al Khaimah, Umm Al Quwain nebo nejmenší emirát Adžman, který se nachází na pobřeží Perského zálivu.

Ať už se vydáte za poznáním toho či onoho Emirátu, rozhodně si špatně nevyberete. Navíc cestování do SAE je dnes už díky přímému letu z letiště Václava Havla Praha a absenci víz více než pohodlné. Občanům členských států Evropské unie stačí pro vycestování jen cestovní pasy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: