Víte, jaké emiráty procestovat?

Víte, jaké emiráty procestovat?

foto: pixabay Konečně jste se rozhodli vyrazit na dovolenou do Spojených arabských emirátů? Nebo už jste tuhle úžasnou destinaci navštívili a nestačili navštívit všechna místa, která jste měli v plánu? Tak nebo tak, výlet do Emirátů je jedinečnou příležitostí poznat pýchu Blízkého východu a prohlédnout si velice rozmanitá místa.

Nákupy? Kdepak, i velmi zajímavá historie

Území, kde se dnes rozkládají Spojené arabské emiráty, má dlouhou a dramatickou historii. Nejstarší pravěké osídlení je doloženo díky archeologickým nálezům už z období před sedmi tisíci lety! Za starověku bylo toto území pod vládou Peršanů, v průběhu 8. století sem pronikl ve výrazné míře islám a došlo ke vzniku samostatných emirátů. Tento název vznikl z označení emir, což je čestný titul, který v islámském světě přísluší potomkům proroka Mohameda, vysokým vojenským velitelům a princům.

Z honosných velkoměst do hor

Pokud se ptáte, co vidět v Emirátech, pýchou je turisticky velice oblíbené velkoměsto Dubaj, kde se spojují nejrůznější styly architektury. Typické jsou především vysoké mrakodrapy. Hlavním městem je však Abu Dhabi, které je centrem kultury i společenského dění. Zajímavé je, že hlavní město se nachází na ostrově a ne na pevnině. Spojené arabské emiráty však nejsou tvořeny jen honosnými velkoměsty, kde žije přibližně 60 % obyvatelstva.

Můžete jako turisté navštívit i pouštní místa, která nejsou překvapivě vůbec nudná a monotónní, ale mají svou osobitou atmosféru, například v lokalitě Al Gharía. Ve spojených emirátech můžete obdivovat i pamětihodnosti, orientální umění, podívat se, jak ve skutečnosti vypadají ropná pole, nebo navštívit majestátné hory. Spojuje se zde exotika s luxusem, komfortem a maximálním pohodlím i relaxací. Stačí si vybrat místo podle vašich představ.

Co dělat ve městech?

Hlavní město Spojených arabských emirátů Abu Dhabi (někdy označované i jako Abú Zabí) je vlastně v této zemi až druhé největší, ovšem honosí se neoficiálním titulem nejbohatší město světa. Když ho zblízka uvidíte, asi uznáte, že na tom něco je. Úředním jazykem je arabština, ovšem v hotelech, restauracích i dalších kulturních, společenských a zábavních střediscích se domluvíte bez problému také anglicky. Rozhodně si nenechte ujít mešitu Sheikh Zayeed, která vás už na první pohled upoutá svou majestátností a velikostí. Má 82 kopulí. Milovníci rychlých aut určitě nasměrují své kroky do zábavního centra světoznámé automobilky Ferrari – do komplexu Ferrari World Abu Dhabi.

Dubaj je největším a rozhodně nejznámějším městem Spojených arabských emirátů. Leží na pobřeží Perského zálivu a je hlavním městem stejnojmenného emirátu. Žije tu přibližně 2 730 000 obyvatel a je to jedno z turisticky nejvíce vyhlášených míst pro návštěvníky z celého světa. Můžete se setkat i s méně často používaným označením Dubai City, jedná se samozřejmě o tu samou lokalitu.

Dubaj drží primát v mnoha oblastech – najdete tu například nejvyšší budovu světa. Je zde také nejrychlejší výtah na světě.

Kdy vyrazit?

Protože převážnou většinu území Spojených arabských emirátů tvoří plochá nížinná oblast, která je z větší části pouštního charakteru, je třeba počítat s tropickým a relativně suchým podnebím. U pobřeží je vzduch samozřejmě příjemnější na dýchání díky vyšší vlhkosti, přicházející z moře. Při pobytu mimo město dejte pozor na písečné bouře, v nichž může ztratit orientaci i domorodec, natož turista. Nejčastěji se objevují v období od června do září.

Do Spojených arabských emirátů je jedinou přijatelnou volbou letecká doprava. Dubaj i Abu Dhabi mají samozřejmě letiště na špičkové úrovni a dostupná je i letenka rovnou z České republiky. Tak neváhejte a vyražte za exotikou v podobě luxusu, autentické arabské kuchyně a dalších zajímavostí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: