HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Paracho: málo známý klenot v mexickém státě Michoacán a hlavní město kytar

Paracho: málo známý klenot v mexickém státě Michoacán a hlavní město kytar

Mexický stát Michoacán je podle amerického ministerstva zahraničí pro rok 2018 vyhlášen jako nebezpečný a americkým občanům se tam nedoporučuje cestovat.

Růžová laguna – turistické lákadlo nebo skrytá perla mexického Yukatánu?

Růžová laguna – turistické lákadlo nebo skrytá perla mexického Yukatánu?

Vítr si pohrává s mými dlouhými rozpuštěnými vlasy. Na krosové motorce projíždíme beze spěchu po bělostné pláži. Její barva podtrhuje jedinečné zbarvení Růžové laguny.

Na návštěvě v mexickém městě San Miguel de Allende si budete připadat jako v románu Gabriela Garcíi Márqueze

A jsme tady… Konečně jsme po třech hodinách busem z Mexico City dorazili do nevelkého města San Miguel de Allende, které nám všichni naši známí vřele doporučovali. „Určitě si tam udělejte výlet, nebudete litovat,“ slyšeli jsme jak od evropských, tak i od mexických přátel. Rozhodli jsme se je poslechnout a – udělali jsme dobře…

7 TOP gurmánských lokalit aneb cestujeme za jídlem! Stačí vidlička, nachystané chuťové pohárky a touha poznávat

Máte rádi jídlo? A cestování? Proč to tedy nespojit a nejíst na cestách? Kolem celého světa se servírují různé speciality a vy je můžete poznávat i s pomocí CK Alvarez.

Kde najdeme poslední matriarcháty světa? V Číně nebo třeba v muslimské Indonésii!
Aktuality

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Někde je muži považují za schopnější manažerky a nechávají veškeré rozhodování na nich. Jinde dědí výhradně dcery. Rozvody jsou běžné, a občas se dokonce praktikuje volná láska. A na jednom místě se ženy těší takovým výhodám, že za rovnoprávnost bojují muži.

Mezi hladem, prachem a bizony: Jaké je být dobrovolníkem na mexické farmě?

Mezi hladem, prachem a bizony: Jaké je být dobrovolníkem na mexické farmě?

Byla to hodně dlouhá cesta. 41 hodin v klimatizovaném mexickém autobuse. Stojíme na zaprášené zastávce na plácku u silnice a koukáme kolem sebe. Městečko Yepachicležící na severu Mexika ve státě Chihuahua nebudí příliš důvěru a pohledy místních Indiánů také nejsou zrovna přátelské. Je horko, kolem spálená země, a já si nedokážu představit, kde je ta úrodná farma, kam míříme. Její majitelka nás tu měla čekat. Nikdo tu není.

Mexický Isla de las Muñecas: Zde vládnou panenky a duchové!

Mexický Isla de las Muñecas: Zde vládnou panenky a duchové!

Že i panenky mohou být někdy děsivé, to se můžete přesvědčit ve Ciudad de México na Isla de las Muñecas, kde jsou jich stovky uloženy na  připomínku (a uklidnění ducha) utonulé holčičky.

Mexický stát Chiapas: I anti-kapitalisté prodávají suvenýry

Mexický stát Chiapas: I anti-kapitalisté prodávají suvenýry

Ve státě Chiapas před lety vypukla revoluce. Její připomínky s můžete pořídit dodnes!

1 2 3 5