HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Naplánujte si cestu do Mexika s cestovní kanceláří GO2!
Aktuality

Naplánujte si cestu do Mexika s cestovní kanceláří GO2!

Exotická dovolená v Mexiku od specialistů za přijatelnou cenu. Vysoká kvalita, osobní zkušenosti a znalosti, dokonalá znalost prostředí, česky hovořící delegát a originální poznávací programy. Tak vypadá dovolená s CK GO2.

Basaséachic, mexický vodopád na konci světa

Basaséachic, mexický vodopád na konci světa

Je to jako dívat se pohled přes okraj světa, voda padá z výšky 246 metrů a těsně za okrajem je bazén, který láká k vykoupání. Kdo ale najde odvahu? Vodopád Basaséachic patří k perlám Mexika, na vyprahlém severu země září jako dlouhý lesklý diamant.

Barranca del Cobre v Mexiku – hlubší než Grand Canyon

Barranca del Cobre v Mexiku – hlubší než Grand Canyon

Je obrovský a hluboký, krásný i nebezpečný, ve svých útrobách ukrývá řadu tajemství i prastaré osídlení. Řeč je o Měděném kaňonu (španělsky Barranca del Cobre), místě, které může s čistým svědomím soutěžit prakticky ve všem s mnohem známějším Grand canyonem.

Cesta džunglí do mexického Palenque: kurz dolaru určuje Kalašnikov

Cesta džunglí do mexického Palenque: kurz dolaru určuje Kalašnikov

Mayská kultura fascinuje dobrodruhy již po staletí. Nejdříve to bylo kvůli zlatu a posléze i řadě tajemství, která skrývají její stavby i mnoho dalších aspektů života tehdejších obyvatel, stejně jako to, proč vlastně tato civilizace zanikla a kam se všichni ti lidé poděli. Nejprve ale budeme muset zaplatit…

Za pádem indiánů ve Střední Americe stáli indiáni

Za pádem indiánů ve Střední Americe stáli indiáni

V roce 1697 v peténském pralese končí více než 350 let trvající boje mezi indiány a Španěly. Nedostupné místo chránilo poslední rebelující a kruté domorodce před jejich ještě krutějšími nepřáteli. Poslední ohnisko odporu padlo a bílí dobyvatelé si oddechli. Střední Amerika byla konečně jejich. Tohoto cíle by však nedosáhli bez pomoci indiánů…

Joya de Cerén: „Pompeje“ Latinské Ameriky

Joya de Cerén: „Pompeje“ Latinské Ameriky

Na mnoha (a nejenom) mayských památkách po celé střední Americe můžeme studovat život nobility, politických či náboženských elit tehdejšího světa, chrámy, hrobky a náboženská místa. Joya de Cerén v Salvadoru je v tomto jiné, zde je možné vidět a zkoumat život prostých lidí, zde je vesnice a domy obyčejných farmářů a dělníků.

Za mayskými civilizacemi do Mexika a Střední Ameriky s CK Alvarez

Za mayskými civilizacemi do Mexika a Střední Ameriky s CK Alvarez

Mexiko, Guatemala, Belize a Honduras. Všechny tyto novodobé státy leží na územích původně osídlených mayskými národy. Mayská civilizace vznikala už 2500 let př. n. l. a přinesla světu nejen spoustu pokrokových myšlenek, ale i nádherné stavby a spoustu záhad.

Nosím Yucatán pod kůží

Nosím Yucatán pod kůží

Uplynul již rok a půl, co jsem se vrátil z odlehlých koutů poloostrova Yucatán. V Mexiku jsem prožil celkem tři měsíce. V malém ejidu (komunitně spravovaná osada) Valentín Gómez Farías, v mexickém státě Campeche, kde jsem působil jako dobrovolník pro spolek United Vision dva měsíce. Během následujícího měsíce jsem navštívil mexické státy Campeche, Quintana Roo, Yucatan i Chiapas. Čtvrt roku je krátká doba, přesto neustále zjišťuji, že ta místa putují se mnou, přirostla ke mně (nebo já k nim?).