HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tajuplné pohřebiště Monte Alban v Mexiku

Tajuplné pohřebiště Monte Alban v Mexiku

Nedaleko mexické města Oaxaca leží tajuplné pohřebiště dávné zapotécké kultury. Dnes je častým výletním místem turistů, kteří zamíří do centrálního Mexika, ale i místních obyvatel. Najdete zde přístupné hrobky panovníků i hřiště na míčovou hru Pelota.

Popocatépetl, mexický jazykolam opředený legendami

Popocatépetl, mexický jazykolam opředený legendami

Při naší cestě do Mexika jsme si nemohli nechat ujít cestu k hoře, o které jsme se učili ve škole. O hoře, která svým krkolomným názvem nemá daleko k jazykolamu. Vzpomínal jsem také na známou písničku Popocatepetl twist, na kterou jsme tancovali na plesech…

Isla de Cozumel a Isla de Mujeres – ostrovy bohyně plodnosti Ixchel

Isla de Cozumel a Isla de Mujeres – ostrovy bohyně plodnosti Ixchel

Isla de Cozumel je častá mexická zastávka zaoceánských parníků, ale i důležité místo Mayů, kam dříve hlavně putovaly mayské ženy. Podstatně menší ostrůvek Isla de Mujeres je pravým opakem. Tento ostrůvek hlavně ocení biologové a milovnicí potápění, kvůli častým výskytům netradičních živočichů a žraloků.

Playa Del Carmen – neobyčejné místo na Mayské riviéře

Playa Del Carmen – neobyčejné místo na Mayské riviéře

Playa del Carmen je jedno z mála míst v Mexiku, kde se opravdu stojí zastavit a poznat mexickou kulturu, podívat se po okolí nebo zde pár měsíců pracovat jako digitální nomádi. Playa je střed mexického života, kde najdete i veškerý servis jako v Evropě. Ani o lokální práci tady není nouze.

Guadalajara – vzor mexické kultury

Guadalajara – vzor mexické kultury

Guadalajara je pro Mexičany tím pravým Mexikem. Je domovem hudby Mariachi – romantických balad v podání hudebníků s nápadně jednotnými kostýmy, kteří hrají na harfy, housle a trumpety. Je také zemí tequillových večírků a plantáží modrého agáve. V neděli odpoledne zde předvádějí elegantní jezdci Chorros stylizovaná čísla, na hony vzdálené skutečným kovbojům.

Fiesta v Mexiku se slaví do rána. S hudbou, tequilou, jídlem i slepými patronami

Mexičané si dávají na oslavách záležet. Pestrobarevné kostýmy, historická výzbroj, hudba, ale i výborná mexická kuchyně a tequila. Některé oslavy připomínají i koloniální minulost.

San Cristóbal de las Casas aneb Mexiko trošku jinak, než jak jej známe

San Cristóbal de las Casas aneb Mexiko trošku jinak, než jak jej známe

Mexiko, to nejsou jen pestrobarevná sombrera, tequila, kaktusy a pašeráci drog. V San Cristóbalu uvidíte Mexiko tak, jak jste jej dosud neznali.

Bujará fiesta pestrobarevného Mexika

Bujará fiesta pestrobarevného Mexika

Mexiko je země plná barev, historie a exotické přírody. Bujará fiesta, kde se mísí Evropa s Amerikou, barokní města a pyramidy obklopené džunglí, vášeň i pohoda bez stresu, hudba, velká rodina i bohatá gastronomie. Takové je Mexiko.