Za pokladem Indiana Jonese, aneb poznáváme sami sebe

Za pokladem Indiana Jonese, aneb poznáváme sami sebe

Expedice: “Za pokladem Indiana Jonese, aneb poznáváme sami sebe“ je určená pro klienty domova na zámku Bystré, vesměs mladé lidi (věkový průměr 34,5 roku), z nichž mnohým nechybí smysl pro dobrodružství a ochota poznávat hranice svých možností. Oproti nehandicapovaným vrstevníkům nemají mnoho příležitostí jak své schopnosti poznat.

Obyvatelé domova neobjevují dobrodružství v dalekých krajích, za exotikou nemusí jezdit daleko. Každá cesta mimo areál domova je pro ně lákavá a má prvky poznávání a dobrodružství. Cílem nebudou vzdálené krajiny, ale malebná přehrada Křetínka na Českomoravské vrchovině, kterou mnozí dosud neviděli.
Je nutné zdůraznit, že při výjezdu z Bystrého nebudou účastníci znát cíl. Trasu se budou dozvídat postupně dle pokynů, které budou postupně nacházet při cestě.
Rádi sledují dobrodružné filmy, jeden takový příběh budou moci zažít.

TERMÍN NEBO HARMONOGRAM KONÁNÍ

Předpoklad je červen – září podle počasí. Vždy pro jednu skupinu bude jednodenní. S ohledem na omezený počet kol, se akce bude opakovat, tak aby se mohli zúčastnit všichni zájemci. V případě opakovaného zájmu se expedice uskuteční opakovaně. Nejedná se o jednorázovou akci.

POPIS PROJEKTU

Účastníci expedice: „Za pokladem Indiana Jonese, aneb poznáváme sami sebe“ si prověří svoje dovednosti při dobrodružné cestě za pokladem Indiana Jonese uschovaným kdesi v zátoce přehrady Křetínka v Českomoravské vrchovině, kterou Jones navštívil v dobách svého mládí a uschoval v ní truhlu plnou čokoládových zlaťáků. Cíl cesty nebude účastníkům znám a budou se ho dozvídat postupně při plnění úkolů. První úkol je čeká již na startu – ze slepé „ historické“ mapy budou muset vyčíst směr cesty. Na trase budou účastníci plnit rozličné úkoly a objevovat přírodní a historické pamětihodnosti kraje.
Výprava se vydá z Bystrého na Hartmanice na kolech Přírodním parkem údolí Křetínky. Zastaví se na tzv. Švédských šancích se zbytky opevnění, příkopy a valy coby pravděpodobnými pozůstatky vojenského tábora z doby třicetileté války. Zde je čeká další úkol. Cesta pak povede přes Trpín a Kneževes kDřevěné vyhlídkové věži na Zelenkově kopci. Na nejvyšším z pater bude pro účastníky další pokyn k cestě.
Dále budou mít namířeno k obci Ústup, odkud je krásný pohled na kopec Špilberk (653 m), odtud do Sulíkova a Křetína. Po občerstvení zavede účastníky další pokyn na plavbu na protilehlou stranu přehrady do zátoky k Lazinovu, kde je zakopán poklad. Na protilehlý břeh budou plout lodí s doprovodem, který se vrátí pro další skupinu (přehrada je dlouhá 4,7 km, v nejširším úseku měří 397 m). Po nálezu pokladu bude následovat oběd, dle počasí plavání v přehradě či návštěva nedaleké keltské osady Isarno.
Návrat zpět domů. Před návratem domů spolu složí slib mlčenlivosti a nachystají svým kamarádům, kteří se na cestu teprve chystají, úkoly, jež budou plnit. Na trase je uschovají. Další pátrání může začít!

INFORMACE O ŽADATELI

Jméno: Domov na zámku Bystré
Domov na zámku Bystré poskytuje pobytové služby sociální péče 119 osobám ( 113 mužům, 6 ženám)  s mentálním postižením od 3 let věku. Jedná se o osoby, které mají sníženou soběstačnost v základních životních dovednostech z důvodu zdravotního postižení, jejich situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.  Mnozí mají též přidruženou tělesnou nebo smyslovou vadou lehčího stupně a potřebují pobytové služby sociální péče. Vedoucím expedice je p. Martin Dvořák. Kvalifikace nebo zkušenosti ve vztahu k projektu:
Pan Dvořák (nar. 1973) je vychovatelem Domova na zámku Bystré. Jedná se o zkušeného pracovníka, který pracuje v oblasti výchovy mládeže se speciálními potřebami už 17 let, 2 roky jako vedoucí vychovatel, nyní zastává funkci vedoucího přímé péče.  Pořádá a účastní se sportovních aktivit domova, letních táborů a soustředění pro děti a mladé lidi se speciálními potřebami. Má zkušenost s organizováním sportovních turnajů, společenských setkání, turistických výprav.

ÚDAJE O OSTATNÍCH ÚČASTNÍCÍCH PROJEKTU

Účastníky expedice bude 5 členný tým klientů domova a doprovod ( nutné s ohledem na zdravotní stav klientů).
Vedoucím expedice bude p. Martin Dvořák

POŽADOVANÁ PODPORA

Zboží značky GUMOTEX (napište jaké kokrétně): nafukovací člun Baikal

PŘEDPOKLÁDANÉ VÝSTUPY PROJEKTU

Výstavy – ano (1)
Webové stránky:  www.dnzbystre.cz
Články v tisku: Bysterské noviny (předběžně dohodnuté)
Jiné: Logo Expedičního fondu u místěné na tričkách klientů Domova na zámku Bystré při sportovních a turistických akcích .

loga EF

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond – i vy můžete přihlásit svůj projekt.

Zkušenosti čtenářů

Petra

Vas napad se mi moc libi, drzim palce Vam i Vasim klientum, aby si mohli prozit svoje dobrodruzstvi!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: