Unikátní závod LowCost Race 2017 zná své vítěze!

Unikátní závod LowCost Race 2017 zná své vítěze!

Týmy závodníků LowCost Race  jsou zpátky v Praze, kde se po 10 dnech opět sešli na cílové čáře na lodi Tajemství odkud i startovali. Cílem bylo projet co nejvíce ze 40 míst po Evropě (tzv. checkpointů) za co nejméně peněz. Zároveň se plnily výzvy, díky kterým si týmy přivezly zážitky na celý život.

Jaké výzvy na týmy čekaly?

Týmy jsme letos nešetřili. Aby získaly co nejvíc bodů, musely například 24 hodin na všechno odpovídat “ano”, dostat se na jiný kontinent, vsadit všechny zbývající peníze na ruletě na červenou, stopnout letadlo, nechat se potetovat, postavit v srpnových vedrech sněhuláka, navštívit svatbu či narozeniny u místních, přespat u nich, zorganizovat flashmob, projet se v supersportu, rozhýbat skupinu lidí, chodit celý den bez bot, vařit kávu pro hosty v luxusní restauraci či plnit lidem tajná přání. Naprostou většinu výzev se alespoň některému z týmů podařilo splnit – ano, včetně stopnutí letadla.

Kdo se stal LowCosťákem roku 2017?

Vyhrál s 73108 body tým Ginger Duo ve složení Jahu Řezníčková a Lenka Rzepková, následováni týmem Maky a Dee s 64654 body na druhém, a týmem Lufie s 63183 body na třetím.

Čím si vítězný tým své body vysloužil?

Tým Ginger Duo navštívil celkem 14 zemí. Slečny vyrazily přes Polsko a Baltské státy směrem do Skandinávie. Během cesty přes Finsko, Švédsko a Norsko získaly prostředky na let z Kodaně do tureckého Izmiru, odkud dále putovaly skrz Istanbul přes Balkán zpět do ČR.

Během cesty splnily řadu zadaných výzev (například obstarání si zmíněného mezikontinentálního letu, výzvou Yes Man na 24 hodin, účastí na místní svatbě, zorganizování mírové konference o několika desítkách lidí, motocrossem, apod.).

Dobrovolně pak plnily i výzvy, které si vymyslely samy mimo soutěž, jako například jízdu se švédskými policisty, v Estonsku bez potřebných prostředků navštívily lanový park a posilovnu s místními a zatančily si v převlecích u místních doma v Norsku.

Jaká byla pravidla závodu?

Do LowCost Race měli zájemci možnost se přihlásit rovnou ve dvou kategoriích. Pro ty, kteří nejsou příliš soutěživí a nezajímá je sdílení zážitků na sociálních sítí, byla kategorie Joypacker. Naopak pro ty, které motivuje sdílet své zážitky online, byla kategorie Racepacker, o kterou letos bojovalo téměř 40 týmů.

Hlasováním se pak do finálního kola probojovalo 20 týmů, ze kterých o LowCost Víkendu plného výzev organizátoři vybrali 10 týmů, které tuto kategorii reprezentovali a diváci je mohli sledovat.

S sebou na start si týmy v obou kategoriích mohly vzít hotovost ve výši maximálně 2500 Kč na hlavu. Za její útratu během závodu však ztrácely body. Cílem závodu bylo ukázat, že cestovat se dá i bez peněz. Stačí být kreativní a najít jiné způsoby, jak se lidem odvděčit.

Po cestě si týmy mohly vydělat například buskingem (uměleckou produkcí za dobrovolný příspěvek do klobouku) a veškeré finance vydělané během cesty se do ztráty bodů nepočítaly.

Týmy si mohly trasu zvolit samy. Bylo stanoveno 40 checkpointů po celé Evropě, které ale měly různou bodovou hodnotu podle obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy.

Průběh LowCost Race mohli diváci sledovat od 5. do 15. srpna na stránce www.lowcostrace.com, kde se pomocí GPS lokátorů zobrazovalo na mapě, kde se Racepackeři právě nacházejí. Fotky, videa a příběhy týmů můžete nalézt na facebookové stránce LowCost Race a na jejich Instagramu. Během závodu se také každý den objevovala videa na Stream.cz.

LowCost Race

Poprvé se závod konal jako program pro kamarády a blízké okolí v roce 2014, přihlásily se 3 týmy. Loni už se hlásilo 37 týmů a letos vyjelo 90 dvojic. Hlavní pořadatel Milan “Miky” Škoda sám projel Evropu s téměř nulovým rozpočtem a uvědomil si, že často právě díky absenci peněz zažívá ty nejlepší zážitky. Bez peněz má totiž člověk větší tendenci poznávat místní lidi a každý den hledat kreativní řešení, jak se najíst a kde složit hlavu. Propojením osobních zkušeností a myšlenek skautu, kde “Miky” aktivně působil, vznikl závod, který má účastníky dovést k podobnému závěru a pomoct jim posunout hranice komfortní zóny. To se totiž poté velmi hodí i v běžném životě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: