Sandály Teva z PET lahví jsou stejně dobré jako starší modely

Sandály Teva z PET lahví jsou stejně dobré jako starší modely

Známý americký výrobce sandálů a lehké sportovní obuvi Teva se pyšní tím, že od předloňského roku používá na výrobu pásků (řemínků) stoprocentně vlákno z recyklovaných plastů.

„Od té doby jsme odklonili více než 40 milionů PET lahví ze skládek k lepším účelům. Naším posláním je přeměnit odpad, který planetu znečišťuje, v něco, co jí vám pomáhá objevovat. Snažíme se hledat udržitelné alternativy pro klíčové materiály a snižovat vlastní ekologickou stopu. Tak, aby měly následující generace vůbec možnost zkoumat vnější svět kolem sebe,“ uvádí společnost v propagačním materiálu.

Inovace při výrobě bot totiž Teva neomezuje na využívání recyklátů. V posledních letech podstatně snížila celkový objem obalů a díky zlepšení balících procedur i komunikace s dodavateli také spotřebu vody v produkčním řetězci. Teva navíc svým zákazníkům garantuje, že žádné kožené komponenty v jejích modelech nepocházejí ze zvířat zabitých výlučně pro kožedělný průmysl. Výrobce bot s legendárními kořeny v útrobách Grand Canyonu navíc ve Spojených státech dokonce loni začal nabízet svým zákazníkům možnost odeslat opotřebované sandály zdarma poštou firmě, která je následně přemění v nový pár (TevaForever Recycling Program).

sandály Teva

Sandálové pásky dnes Teva vyrábí nejčastěji v jihovýchodní Asii nebo střední Americe z vláken od firmy Repreve, která má recyklační centrum v Severní Karolíně. Podle zkušeností uživatelů jsou nové modely stejně odolné jako ty starší a noha se v nich nepotí ani neklouže i díky rychlému schnutí.  

„Sandále Teva Terra jsem už měla. Vydržely mi 5 let aktivně používaných ve vysokohorských podmínkách a brodění řekami. Letos vypadly z přední části boty všechny řemínky. Byla jasná volba, že půjdu zase do Teva Terra! Mají novější podrážku, přijde mi pevnější a tvrdší. Sandále jsou stejně pohodlné,“ napsala v recenzi na serveru Heureka uživatelka, která nové boty zakoupila koncem loňského roku od obchodníka Hudy Sport.

Vlastní boj proti „přemnožení“ plastů vedou vedle některých firem už i státy. Pionýry jsou v tomto ohledu pro někoho možná překvapivě africké země. Rwanda zakázala jednorázové plastové tašky, které nahradila papírovými pytlíky, už v roce 2008. Při vstupu do této země jsou návštěvníkům zapovězené igelitky běžně zabavovány. Keňa se připojila o necelé desetiletí později s ještě drakoničtějším zákonem. Tučná pokuta nebo vězení nehrozí jen za výrobu, distribuci či prodej plastových tašek, ale v nižších řádech též za jejich používání.

Více na stránkách Teva

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: