Sametový víkend v polském Trojměstí

Sametový víkend v polském Trojměstí

V roce 1980 vzniklo v gdaňských loděnicích hnutí Solidarita, což je takový pěkný oslí můstek k tomu, abychom prodloužený sametový víkend 17. – 19. 11. 2023 strávili právě v Trojměstí.

Pomořanská regionální turistická organizace připravila v polském Trojměstí (Gdaňsk, Sopoty a Gdyně) na zmíněný víkend spoustu slev a úplně novou pivní stezku po gdaňských minipivovarech. Slevy se týkají jak ubytování, tak i SPA či Wellness a na sobotní dopoledne je navíc připravena prohlídka Gdaňska s průvodcem v češtině!

Speciální nabídky:

  • Rezervujte si ubytování v některém z doporučených hotelů a získejte atraktivní slevu
  • Potřebujete si odpočinout? Naše spa a wellness už na vás čekají. Během Sametového víkendu můžete lázeňské služby využít s naším slevovým kódem
  • Objevujte město v doprovodu průvodce nebo se vydejte na samostatnou prohlídku po stopách gdaňských pivovarů
  • Naše restaurace vás překvapí vynikající kuchyní. Podívejte se na doporučené restaurace a ochutnejte lahodné chutě Baltu

Veškeré další informace k Sametovému víkendu plnému slev najdete na webových stránkách.

Prožijte víkend v Trojměstí v malebné krajině baltského pobřeží a vychutnejte si ducha svobody. Čeká na vás mnoho atrakcí a zajímavých míst vhodných pro celou rodinu.

Pivní stezka

Historie gdaňského pivovarnictví se píše již stovky let. Gdaňsk byl po staletí významným centrem výroby piva a jeho exportním klenotem bylo pivo Jopenbier. Zajímavé je, že ovlivnilo i vývoj vědy. Nebýt příjmů z vaření piva, pravděpodobně by si Jan Heweliusz nemohl dovolit astronomické výzkumy. Objevujte pivní historii Gdaňska, ochutnejte místní piva a otestujte své znalosti při řešení pivních hádanek.
Co je třeba udělat?

  1. Nainstalujte si aplikaci Questy VisitGdansk (Android, IOS)
  2. Vytiskněte si pivní pas, nebo si jej vyzvedněte v turistickém informačním centru, Długi Targ 28/29 nebo v PCIT, Wały Jagiellonskie 2a.
  3. Až dorazíte na místo uvedené v aplikaci, popovídáte si s Janem Browarczykem, který vám bude vyprávět mnoho zajímavých příběhů.
  4. Až si budete objednávat pivo, požádejte o kartičku s QR kódem, naskenujte si ho a barman vám dá do pivního pasu razítko.
  5. Pas s razítky vyměníte za věcné ceny v turistických informacích (Turistické informace, Długi Targ 28/29).

Na pivní stezce navštívíte tyto restaurace: PG4, PIWNICA RAJCÓW, BROVARNIA HOTEL GDANSK a PIWO NA PIWNEJ

Po stopách pivní stezky
Po stopách pivní stezky

Nejširší nabídku průvodců a map Polska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Královská cesta a zajímavá zákoutí hlavního města

Znáte všechna gdaňská zákoutí? Neskrývá před vámi hlavní město opravdu už žádná tajemství? Vydejte se na prohlídku s naším profesionálním průvodcem, který vám v Gdaňsku ukáže jak známá, tak i neobyčejná zajímavá místa. Půjdeme po Královské cestě, navštívíme nejdůležitější body turistické trasy, ale také z této trasy odbočíme, abychom objevili zajímavá zákoutí hlavního města. 

Prohlídka bude plná historických faktů, ale také zajímavých příběhů a pověstí. Prohlídku zahájíme u historické Horní brány (Brama Wyżynna), která byla hlavní vstupní branou do města. Uvidíme patro, které je běžně nepřístupné, ale prohlédneme si i fasádu, na které je schovaný jeden gdaňský žertík. Odtud se vydáme na prohlídku Královské cesty. Najdeme zřejmě nejstarší gdaňský erb, popustíme uzdu své fantazii a představíme si místa, která dnes již neexistují. A možná najdeme i víc než jednoho Neptuna! Vydáme se na prohlídku mnoha architektonických slohů a budeme si povídat o památkách, které zde vznikaly po celá staletí. Na této procházce se nebudete nudit. A kdo ví, možná to bude první krok k tomu, abyste si Gdaňsk opravdu zamilovali.

2,5 hodiny dlouhá prohlídka s českým průvodcem se koná 18. 11. 2023 v 11:00. Můžete si ji objednat zde.

Královská cesta a zajímavá zákoutí hlavního města s průvodcem
Královská cesta a zajímavá zákoutí hlavního města s průvodcem

Článek byl zpracován ve spolupráci s  Polskou turistickou organizací

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí