Román Léčba koněm vychází v češtině

Román Léčba koněm vychází v češtině

Léčba koněm je autobiografický román – strhující příběh cesty jedné rodiny za uzdravením syna. Rupert Isaacson, otec chlapce Rowana, který se narodil s autismem, v něm vylíčil pouť téměř na konec světa – do Mongolska.

Mimořádně silný příběh o tom, že čas a úsilí věnované dětem a hledání cesty, jak jim pomoci, se vyplácí. Světový bestseller, přeložený již do 18 jazyků, právě vydává nakladatelství Portál. Premiéru bude mít na veletrhu Svět knihy. Váce se dozvíte na stránkách nakladatelství.

Kniha je skutečným příběhem Ruperta Isaacsona, jemuž se v americkém Texasu narodí syn Rowan. Po čase je Rowanovi diagnostikován autismus. Rodina si s jeho výchovou neví rady, zvláště otec si zoufá nad tím, že se mu snad už nikdy nepodaří se synem navázat běžnou komunikaci a vztah. Svoji roli sehraje náhoda: Rupert, který se živí jako trenér koní, při jedné projížďce vezme na koně i Rowana. A na koňském hřbetě se stane velká změna – Rowan se zklidní a při opakovaných kontaktech s koněm se jeho stav začne významně zlepšovat. Rupert, povzbuzen tímto úspěchem, se proto rozhodne podniknout se svou ženou a pětiletým synem cestu do míst, kde se odpradávna stýkají koně a šamanismus: do Mongolska. Kniha je dramatickým příběhem neuvěřitelného dobrodružství na této cestě.

V Mongolsku, v místech, kde koně a domorodí léčitelé jsou přirozenými společníky lidí, najde rodina panenskou krajinu, žije spolu s nomády způsobem, o jakém se jí ani nesnilo, zažije dočasné zhoršení Rowanova stavu a nakonec se dočká i tolik touženého pokroku. Léčba koněm se tak stává především románem o lásce, vytrvalosti a úsilí. Rodiče nevzdali svoji snahu najít, co má na Rowana pozitivní vliv, věnovali mu svůj čas i energii a ve snaze se mu přiblížit byli ochotni cestovat až na konec světa. Rowan se tak poprvé mohl začít učit navazovat kontakt s okolním světem.

Rupert Isaacson se narodil v Londýně, ale vyrostl na koňské farmě v Jižní Africe. Žije v americkém Texasu a dříve se živil především jako poradce v oblasti chovu koní a autor cestopisů. Po úspěchu knihy Léčba koněm se stal světoznámým a dnes se věnuje propagaci hipoterapie.

Kniha vyšla poprvé v roce 2009 a stala se bestsellerem. Byla přeložena už do 18 jazyků a na jejím základě byl natočen také filmový dokument.

„Ať už jste rodič dítěte s autismem, nebo pedagog, psycholog či terapeut pracující s autistickými dětmi, tato kniha vás ohromí. Je upřímná, odvážná, dojemná i radikální… Naznačuje, že lidé s autismem si zaslouží péči, ale nemusí to být nutně snaha změnit jejich často sociálně nepřijatelné chování podle akceptovaných vzorců. Doporučuje něco jako zázrak, ale zázrak kovaný mimořádným úsilím a velikou láskou.“ (Bookreporter.com)

Vyšlo v nakladatelství Portál: www.portal.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: