Projekt Expedice Neuron podpoří vědecké projekty, které posouvají hranice poznání

Projekt Expedice Neuron podpoří vědecké projekty, které posouvají hranice poznání

Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Organizátoři věří, že nové objevy čekají všude.

Akce podporuje vědce, kteří navazují na slavnou éru českých cestovatelů a kteří poznání neobjeveného vnímají jako dobrodružství. Například letos se přírodovědec Václav Gvoždík díky finanční podpoře Neuronu vydá do Konga, aby zde potvrdil existenci neznámého druhu pralesního krokodýla. Výprava vedená doktorem Tomášem Páleníčkemse pak vypraví do Amazonie, aby hledala odpověď na otázku, zda je užití psychedelika ayahuascy vhodné pro další výzkum v léčbě deprese.

Špičkoví vědci nemusejí nosit bílé pláště a sedět v laboratořích. Vědu chtějí organizátoři akce prezentovat veřejnosti jako objevování nepoznaného. Proto věnují pozornost přípravám expedice i její samotné realizaci, publikují rozhovory, reportáže, videa.

Mecenáš Václav Dejčmarletos věnuje částku 1 000 000 Kč fondu Neuron, kterou porota na základě kvality přihlášek rozdělí mezi nejlepší žadatele. Šanci na úspěch mají jak méně nákladné projekty, tak výpravy, které jsou finančně náročné. Na svou vědeckou cestu tak můžete získat od desetitisíců až po jeden milion korun. Vybrané expedice projekt zafinancuje v plné výši – od letenek až po zpracování výsledků.

Letos je možné se přihlásit až do 30. září 2016 na webových stránkách projektu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: