Mallorca: Nejhezčí místa v Serra de Tramuntana

Mallorca: Nejhezčí místa v Serra de Tramuntana

Pokud se vydáte na Mallorcu, vyhraďte si nějaký čas na pozávání pohoří Serra de Tramuntana! Skrývá se zde spousta krásných míst.

Cap de Formentor

Poloostrov Formentor ostře vybíhá do moře jako nejsevernější cíp Mallorcy. Jeho nejzazší část se nazývá Cap de Formentor, stojí tu maják a dostanete se sem buď autem/na skútru po úzké silnici nebo pěšky po starém a dnes méně používaném chodníku. Už po cestě se můžete pokochat mnoha dramatickými výhledy na skaliska spadající mnoho desítek metrů do moře.

Z přímo z Cap de Formentor můžete pozorovat dechberoucí západy i východy slunce a pokud zastavíte během cesty na některém méně frekventovaném výhledu, společnost vám budou dělat pouze (někdy přidrzlé) horské kozy.

Pokud se chystáte na Mallorcu, nevynechejte ani krásné hlavní město ostrova. Inspirujte se v Průvodci po Palma de Mallorca.

Malebná městečka schovaná v horách

Mezi vrcholy Serra de Tramuntana se ukrývá mnoho menších měst a vesnic s bohatou historií. Právě v nich hledejte odpočinek při putování mezi rozpálenými tramuntanskými vrcholy. Jedno z těch nejhezčích míst je vesnice Deià. Vystoupejte mezi domy s medovou fasádou až na vrchol ke kostelu a shlédněte dolů až k moři.

Nedaleko vesnice Deià leží větší městečko Valldemosa. Turisté sem míří hlavně kvůli kartuziánskému klášteru a historii spjatou se světicí sv. Kateřinou a hudebním skladatelem Fryderykem Chopinem. Pokud se ale vydáte mimo nejfrekventovanější trasy, můžete se ztratit v křivolakých uličkách mezi kamennými domky a občerstvit se s místními kávou a cukrovím v některé z místích tradičních cafeterií.

Nejširší nabídku průvodců a map Mallorcy (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Serra de Tramuntana

Pohoří Serra de Tramuntana měří přes 70 kilometrů a můžete ho překonat buď celé po dálkové trase GR 221 a nebo vyrážet na dílčí výlety. Na nejvyšší vrchol ostrova Puig Major se asi nedostanete, protože leží ve vojenské zóně (v roce 2018 nás tam nepustili), ale za návštěvu stojí i 2. nejvyšší hora Puig de Massanella (odkud je na Puig Major alespoň krásný výhled).

Skoro z každého vrcholu pohoří se vám naskytne krásný výhled na moře, které se rozprostírá do daleka stovky metrů pod vámi. Na cestu vám budou cinkat zvonečky ovcí a nebo vás doprovodí všudypřítomné horské kozy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí