HEDVÁBNÁ STEZKA

HEDVÁBNÁ STEZKA

  Během cesty po legendární Hedvábné stezce ve stopách dávných karavan si představíme historii, zajímavosti a význam této nejdelší obchodní trasy, jakou se lidé ve starověku a středověku ubírali. Podíváme se, jak vypadá Hedvábná stezka dnes – jak se žije v současném Turecku, Íránu, Střední Asii a Číně. Formou soutěží si poslechneme například smlouvání na bazaru, volání muezzina a další nahrávky, nebo zkusíme uhodnout záhadné etnické artefakty. Osaháme si kokony bource morušového i pravé hedvábí. Uvidíme fotografie lidí, přírodních zajímavostí i slavných historických měst doprovázené vždy typickou hudbou příslušného regionu. Ochutnáme pět asijských specialit a naučíme se správně jíst čínskými hůlkami.  

Kurz je k dispozici v několika variantách. S přibývajícím věkem dětí jsou kurzy detailnější, intenzivnější a specializovanější. Délka kurzu je 2×45 minut nebo 3×45 minut.

Char Minar (Buchara)

Poušť za Garmehem

Tančící derviši

Lukáš Synek

Hlavním lektorem kurzu Hedvábná stezka je Mgr. Lukáš Synek, PhD, pracovník Akademie věd, biolog, cestovatel, fotograf a autor úspěšné knihy „Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan„.

Poznej svět všemi smysly

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: