FOTOREPORTÁŽ: Barevný pohled na Švýcarsko z dronu

FOTOREPORTÁŽ: Barevný pohled na Švýcarsko z dronu

Richard Raymann je z Bratislavy a už 7 let se věnuje tvorbě krátkometrážních videí a postprodukci. Poslední rok létá také s dronem, kterým fotí krásná zákoutí Slovenska a okolí z leteckého pohledu. Lety povoluje také legislativa ve Švýcarsku a právě tam se se svým dronem vydal. Prohlédněte si fotografie, jak se mu výlet podařil!

Strávil při focení 5 dní poblíž švýcarského jezera Brienzer See v kantonu Bern. Švýcarsko je neskutečně krásné a Švýcaři se o svou zemi také nálažitě starají a jsou na ni pyšní. Nedotknutá příroda jim také učarovala a místní byli velmi milí.

Na fotografiích můžete vidět okolí lokality Hasliberg, vodopády Giessbach a známý Giessbach Grandhotel. Také kaňon Alee Schlucht, který místy připomíná jeskyni, a níže položené vrchy Axalp (1755 m.n.m.) a Alpen Tower (2245 m.n.m.).

Je třeba dobře promyslet rozložení energie. Jedna baterie v dronu totiž vydrží pouhých 20 minut, takže je vždy potřeba přemýšlet, kdy vzlétnout a jaké záběry pořídit.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Kromě focení a natáčení v přírodě je potřeba také materiál sestříhat a upravit. To je práce celkově asi na 2 týdny. Není vždy lehké vybrat ten nejhezčí záběr!

A jak se létá s dronem ve výšce 2000 metrů a více? Autor si to na vlastní kůži vyzkoušel třeba na vrcholu Alpen Tower ve 2245 metrech nad mořem. Vzduch už je zde opravdu řidší a proto se s dronem musí létat opatrně a pomalu, protože dron se v takových podmínkách chová neobvykle a zvláštně.

Naopak v jeskyních a stísněných kaňonech se špatně chytá GPS signál. Proto je dron potřeba navádět pouze manuálně.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí