Expedice Západní Sahara

Expedice Západní Sahara

Odvážná výprava do oblastí Západní Sahary a Mauritánie. Cílem je pokusit se projet z Maroka do Mauritánie vojenským konvojem přes okupované území Západní Sahary. Snahou expedice je informovat o životě lidí zde žijících.

TERMÍN NEBO HARMONOGRAM KONÁNÍ

Termín 2.8.-3.9.2010

POPIS PROJEKTU

Šimon Heller a Vojtěch Jarolím mají za cíl přeject z Maroka do Maurotánie a zde zdokumentovat stav této oblasti a možnosti se zde pohybovat pro turisty v roce 2010 a komplexně zdokumentovat život v těchto končinách. Přesouvat se je v plánu pouze místními prostředky. Do Maroka se přesuneme letecky, dál poté budeme využívat pouze busy či maršrutky. Rádi bychom tak projeli celým Marokem, Západní Saharou, Mauritánií až do Mali, kde poté jsou možnosti se buď přesunout letecky zpět do Maroka či po zemi přes Alžírsko taktéž do Maroka.

INFORMACE O ŽADATELI

Šimon Heller
Kvalifikace nebo zkušenosti ve vztahu k projektu: V roce 2009 návštěva a poté dokumentace v Náhorním Karabachu a Arménii. V roce 2007 ta samá činnost v Gruzii.

ÚDAJE O OSTATNÍCH ÚČASTNÍCÍCH PROJEKTU

Vojtěch Jarolím

POŽADOVANÁ PODPORA

Finanční podpora ve výši: 20 000,-Kč
Zboží značky HUMI (napište jaké kokrétně): Kalhoty MARSY XXL
Filtr vody značky Katadyn (Hiker, Vario nebo Camp): Vario
Mediální podpora: Medializace projektu

PŘEDPOKLÁDANÉ VÝSTUPY PROJEKTU

Přednášky – ano (minimálně 3 – Karavanseneráj, CVVZ, České Budějovice Charita)
Webové stránky: budou zřízeny
Články v tisku: možná v Jihočeských listech a Trvael Focus (předběžně nedohodnuté)

loga EF

HedvabnouStezku.cz založili cestovatelé pro cestovatele, o velkých horách píšeme na Velehory.cz. Své zážitky cest můžete sdílet s přáteli také v Klubech cestovatelů. Nejlepší outdoorové filmy pak uvidíte na festivalu Expediční kamera možná i ve vašem městě. Nejširší výběr map a knih najdete v našem eshopu. Z příjmů z těchto aktivit podporujeme Expediční fond – i vy můžete přihlásit svůj projekt.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: