Expedice Kantuta. Expedice pro každého!

Expedice Kantuta. Expedice pro každého!

Parta mladých lidí plánuje velkou společnou expedici pro širokou veřejnost, které se může zúčastnit a zapojit se do ní kdokoliv z vás.  Expedici takového rozsahu ještě nikdo nikdy neuspořádal a tak se bude jednat o první sdílenou expedici takového rozsahu.

Nápad je vskutku velkolepý. V současné je již ve vývoji a ve výstavbě prototyp inovativní lodi na solární se jménem Kantuta. Ta vypluje dne 12. dubna 2019 z Prahy po řece Vltava. Expedice bude pokračovat transevropskou sítí plavebních kanálů přes Německo, Holandsko a Francii až do moře. Expedice je určena pro všechny zájemce, protože celá plavba bude trvat 122 dní. Posádky lodi Kantuta budou čtyřčlenné a budou tvořeny z řad zájemců/startérů/. Po dobu plavby se budou v jednotlivých úsecích střídat v týdenních intervalech. Tak se první sdílené expedice zúčastní mnoho nadšenců, dobrodruhů a cestovatelů. V případě zájmu to mohou být například i rodiny s dětmi.

Inspirace Expedice Kantuta – Eduard Ingriš zapomenutý mořeplavec a hudební skladatel

Naši expedici inspiroval velký příběh světového mořeplavce Eduarda Ingriše. Je to neuvěřitelné, ale Eduard dokázal na ručně vyrobeném voru bez použití hřebů přeplout Pacifik až do Francouzské Polynésie. Jeho plavba byla započata dne 19. dubna 1959 z Peruánského přístavu CALLAO, trvala 122 dní, byla dlouhá neuvěřitelných 8000 km a skončila šťastným ztroskotáním na Polynéském ostrově Matahiva.

Eduardovi se tak povedlo propojit lidi, místa a dobrodružství. Jeho motto se tak stalo filozofií celé naší společné 122 denní Expedice. Nyní se blíží 60. výročí jeho plavby. Propojme tedy lidi, místa a dobrodružství v  jedno společné a připomeňme si tohoto velikána. Po celou dobu plavby si vedl Eduard Ingriš lodní deník. Naše loď Kantuta bude mít také svůj deník, který budete psát Vy. Každý den plavby budeme přinášet zápisky z Pacifického voru Kantuta a také záznamy z deníku naši lodi.

Eduard Ingriš není u nás příliš znám, přestože je ohromným velikánem nejen Československé mořeplavby, ale i hudby, umění a mezilidských vztahů. Věděli jste, že nás už dohromady spojil již dávno a to hudbou. Byl totiž velmi významným hudebním skladatelem a složil spolu s Jaromírem Vejvodou polku Škoda lásky. Dále je velmi znám trampskou písní Teskně hučí Niagára. Eduard Ingriš spolupracoval a dělal zázemí v Jižní Americe pro cestovatele Zikmunda a Hanzelku. Zajímavostí je, že se jeho plavby po Pacifiku staly předlohou pro světoznámého spisovatele Ernesta Hemingwaye v knize Stařec a Moře. Na natáčení stejnojmenného filmu se Eduard spolu se slavným spisovatelem přímo podílel.

Projekt výstavby lodi a podpora

Na projektu naší společné expedice spolupracuje sama paní Nina Ingrišová,manželka Eduarda Ingriše. Velkou ctí nám je, že náš projekt zaujal jednoho z největších představitelů československého cestovaní pana Miroslava Zikmunda, který nám vyjádřil svou podporu.

Budeme rádi, když nás podpoříte v našem snažení na serveru startovac.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: