Írán, Pákistán, Afghánistán

Írán – je problém se ubytovat když nejsme manželé?

Zuzka

ahoj,

chystáme se za pár dní ve dvou do Íránu. Nevíte někdo, zda je problém se zde ubytovat s partnerem, když nejste manželé? nebo s tím dělají problém. Máme si pořídit prstýnky a tvářit se, že jsme svoji? Nebo to u turistu tak nějak tolerují.

Díky za každou radu 🙂

Zuzka

Zkušenosti čtenářů

Tom

Byli jsem v Íránu loni. Dva muži a dvě ženy.Cestovali jsme tam 3 týdny.Spali jsme v levných ubytovnách a mosaferchúnách.Za celou dobu byl problém jen jednou.Bylo to v trochu dražším hotýlku ve měste Fuman – tam nás opravdu ubytovali může a ženy zvlášť.Pro jistotu nás dali i na jiné poschodí.Moc si ale nepomohli,protože netušili, že jsme gayové :-))).Na nějeké prsteny a přetvářky bych se vyprdnul…

Zuzka

diky 🙂 pretvarovat se tedy budeme jen v nejnutnejsich pripadech 🙂

jeste by me zajimalo…je velky problem dovezt si napr. pul litru slivovice? vim, ze je dovoz alkoholu zakazan, ale hrozi prusvih i pri takovem malem mnozstvi? nebo to radsi ani nezkouset?

Tom
Zuzka:

Já byl v Íránu 2x (z druhé cesty jsem se vrátil teprve tento pátek)a alkohol jsme nikdy nepřeváželi.Vždy si na cesty také beru ze zdravotních důvodů něco podobného,ale v Íránu jsme se chtěli zříci alkoholu úplně.A ani loni a ani teď jsme neměli nikdo žádné zažívací trable.Je to až k nevíře, ale žádný průjem se nedostavil.Takže bych to také neřešil.Naše medicína je v Íránu vždy cibule (přikusovat ke všemu ráno,k obědu,večer:-)) a ke všemu si dáváme jogurt,ayran či duff(nevím,jak se to teď přesně píše).Je to něco mezi kefírem,acidofilním mlékem.Je to osolené a někdy s příchutí máty – je to skvělé(hlavně k masu).Jinak na hranicích nám při sectě tam ani zpět nikdy nikdo nekontroloval batohy(Iránce si při prohlídkách naopak celkem vychutnávají).A navíc – v Íránu mají skvělé pico!!! Jen alkohol v něm nehledejte.Je to taková dobrá, osvěžující limonáda.Nejvíce nám chtná příchuť lemon, či granátové jablko.Je to fakt dobrý a rozhodně lepší, než CocaCola,či Pepsina…

Láďa
Tom:

Ahoj Zuzko , měl bych jednu prosbičku . Jak se Tom zmiňuje o tom íránském „pivku“ , když ho budete chutnat , bylo by možné flašky pak hodit do kýble a dovézt mi z nich etikety ? Sbírám pivní etikety a zaměřuji se hlavně na pivně exotické země , jako je třeba právě Írán a okolní země . Udělali byste mi velkou radost . A když byste byli třeba v tom ochutnávání , dají se sehnat i piva ze S.Arábie (Hillsburg,Bario), Emirátů , Jordánska … – různé maltovo-ovocné mutace . Když by to pro vás nebyl problém , vzpomeňte si prosím a mě . Na odměně či náhradě nákladů se určitě dohodneme:) díky Láďa

Pavluša

Ahoj,

v Íránu jsem byla 3x a pokaždé s někým trochu jiným. Nikdy po nás nechtěli doklady potvrzující manželství. Vždy stačilo konstatování a ukázání, že to je můj manžel. Někteří Íránci se radši neptali vůbec, protože vědí, jak to chodí. A bacha – i ti, co mluví anglicky a tváří se „západně“, při konverzaci neustojí sdělení o tom, že jsme kamarádi, partneři…. Prostě – tvrdit, že jste manželé, kteří zatím nemají děti, ale děsně se těší, až je mít budou.

Co se alkoholu týče – NEBRAT. Je to pokaždý jiný, můžou se nad batohem jen usmát a nekoukat, můžou jen tak lehce prohrábnout pár věcí a taky si mohou nechat vyskládat všechny věci třeba na silnici. Na vlakových nádražích mají rentgeny, takže tam taky bacha. Prostě na šacování a průzkum zavazadel může dojít kdykoliv a kdekoliv a za to ta slivovice nestojí. Před cca 10 lety, když jsem byla v Íránu poprvé, tak jsem zažila několikrát (už si nepamatuju počet a okolnosti), že autobus zastavil na kontrolním stanovišti, příslušníci prohlédli všem doklady a zavazadla. A jednou dokonce při průzkumu našich zavazadel příslušník ochutnal i bombóny. Možná to už je dávná minulost, ale raději bych s tím počítala.

Nealko pivo je super, oblíbili jsme si příchuť lemon a multivitamin. K pivu to má daleko, ale je to celkem lahodná limonáda, která není moc sladká.

Užijte si to tam, už se mi po Íránu moc stýská, byla jsem tam naposledy loni.

roman

v irane sme boli toto leto s priatelkou a pri ubytovani sme nikdy ziadny problem nemali, avsak par krat sa nas pytali ci sme manzelia a pre istotu sme vzdy povedali ano, to im stacilo

Jirka

Problém se společným ubytováním nemanželů byl pouze v Mašadu, ale nakonec to jistil Vali’s Home Stay, kde na to majitel nekouká. Nikde jinde v Íránu s tím neměli nejmenší problém (byli jsem 1 kluk + 3 holky). Dokonce i v lůžkovém vlaku je normální, že chlap spí v kupé s cizí ženskou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: