Víceméně to vyjde nastejno, ale vzhledem ke vzájemné lásce USA-Írán iránská strana preferuje euro. Nicméně obě měny se dají vyměnit bez problémů. Případně se dá rovnou eury či dolary platit za služby spojené s turisty (ubytování, pronájem auta, výlety s cestovkami...).
Víza
na ambasádě v Praze berou otisky prstů, proto musí přijít každý osobně. Víza (ač podaná elektronicky a na ambasádě jsme je chtěli už jen zaplatit a vyzvednout) trvají další týden, než si pro ně můžete přijít, vyzvednout už se dají na plnou moc i pro ostatní.
Jak je to s dostupností vody a potravin?
Právě jsme se vrátily z cesty z Teheránu až do Busheru k moři a zpět přes Kermanšáh. Voda je všude po krámech, ve vodovodu teče pitná, u památek, na bus terminálech a všude možně jsou mašiny na vodu. Kupovaly jsme si ji snad jen jednou.
Ahoj, nechcete se někdo přidat na nejméně 14-ti denní trip po Íránu ? Přibližný termín bych viděl na květen - červen nebo dle domluvy.
Chtěl bych se podívat do hor, vylézt si Damávand a ve zbytku času navštívit Persepolis plus další zajímavá místa.
Případně kdo už byl, tak budu rád za návrhy itinerářů a všemožné další tipy :)
kontakt: ulrich.johny@gmail.com
Téma: Přednáška "Irák mezi dvěma válkami" a "Obrázky z Persie".
Místo: Mezi Vodami 19, Praha, zastávka tram. Modřanská škola, bývalý tovární areál, objekt Ateliér v továrně u vchodu je vrátnice.
Čas: 19. 9. 2018 od 18,00 hod. do 21,00 hod..
https://www.facebook.com/events/463842124115589/