Další kniha Jihoafričana Coetzeeho v češtině

Další kniha Jihoafričana Coetzeeho v češtině

Nakladatelství Metafora vydalo v krátké době již pátou knihu jihoafrického romanopisce, dvojnásobného držitele Bookerovy ceny a laureáta ceny Nobelovy Johna Maxwella Coetzeeho (1940). Je jí román V srdci země z roku 1977. Do češtiny přeložila Edita Drozdová.

V srdci země

Hrdinka kruté a vášnivé novely, dcera majitele zapadlé farmy v Jižní Africe, pozoruje a komentuje život, z něhož jako by ji osud nadobro vyloučil. Její necitelný otec ji přehlíží, služebnictvo se jí bojí, ale současně jí pohrdá. Tato hořce moudrá, vzdělaná, inteligentní žena však svou zdánlivou pokorou a poddajností zastírá svoje zoufalé odhodlání nestat se jednou ze „ztracených pro historii“. Když si její otec najde africkou milenku, vrhne se zběsile do přípravy pomsty – jako by šlo o prazvláštní chemickou reakci mezi kolonizátorem a kolonizovaným – a mezi evropskými tužbami a rozlehlostí a osamělostí Afriky.
Horečnatá, faulknerovsky hutná próza je silné, přesvědčivé dílo. J. M. Coetzeeho se v ní hluboce vcítil do své ústřední postavy a s jistotou přetvořil rodinný příběh v zrcadlo koloniální zkušenosti. (oficiální text nakladatele)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: