Jan Prokeš

Jan Prokeš

Redaktor webu www.hedvabnastezka.cz

Narodil jsem se v roce 1982 v Žatci. Po vystudování sociální antropologie a geografie jsem pracoval v zahraniční redakci Českého rozhlasu a později jsem začal psát pro Pražský deník. Šéfredaktorem Hedvábné Stezky jsem se stal krátce po oslavě čtyřicátin. V nové práci se propojují mé dlouhodobé zájmy o média, poznávání vzdálenějších kultur i cestování. Za svůj "srdcový" kontinent považuji Afriku, kam jsem podnikl několik delších cest.

Na kolik se cítím

O 10 let méně.

Články autora

Do Švýcarska (nejen) na lyže přímým vlakem nebo letadlem
Aktuality

Do Švýcarska (nejen) na lyže přímým vlakem nebo letadlem

Švýcarsko nabízí před nadcházející zimní sezónou řadu novinek, které potěší návštěvníky i z Česka. Kromě opravených lanovek či slev na lyžařské permanentky přibude možností pohodlné dopravy jak v alpské zemi samotné, tak mezi Švýcarskem a Českem.

CK S.E.N. hledá posilu!!!
Cestuji s CK

CK S.E.N. hledá posilu!!!

Jsme úspěšná cestovní kancelář, zabývající se prodejem vlastních zájezdů se zaměřením na aktivní dovolenou. Organizujeme poznávací zájezdy do celého světa. Cestovatelům nabízíme země všech barev a chutí a je pro nás prioritou poskytovat komplexní cestovní servis.

Zápisky z autostopu po Bosně
Města

Zápisky z autostopu po Bosně

Poučení z prvního covidového léta nás s mojí kamarádkou Alžbetou donutilo pořádně rozmyslet naší letošní cílovou destinaci. Jelikož jsme v minulém roce musely na poslední chvíli odvolat výlety do Rumunska a Slovinska, jenž po celkem shovívavé politice vůči turistům nečekaně „zčervenaly“ na covidové mapě, zvolily jsme letos nejméně komplikovanou variantu, a to sice Chorvatsko, kam již druhým rokem jezdí dovolenkový vlak společnosti RegioJet za velmi příznivou cenu. A jelikož jsme ke všemu obě studentky preferující low cost cestování, nemohla se naskytnout lepší varianta.

<strong>19. ročník Festivalu indického filmu</strong><strong>&#8211; Aamir i Forrest jeden jest…</strong>
Aktuality

19. ročník Festivalu indického filmu– Aamir i Forrest jeden jest…

Indický kandidát na filmového Oscara, remake slavné filmové klasiky a další zajímavá díla indické kinematografie jsou na programu 19. ročníku Festivalu indického filmu, který hostí od 12. do 15. října tradičně pražské Kino Světozor.

Petr Horký: Čeká nás kolaps civilizace? 
Aktuality

Petr Horký: Čeká nás kolaps civilizace? 

Petr Horký je režisérem stovky cestopisných dokumentů, pořádá filmové festivaly a je autorem desítky knih. Cestování po světě mu přineslo řadu zajímavých pracovních setkání i přátelství – s Miroslavem Zikmundem, Thorem Heyerdahlem, Reinholdem Messnerem, Arthurem C. Clarkem, Erichem von Dänikenem, Edmundem Hillarym nebo Jamesem Lovellem.

Světoví x Obzory: Globalizovaná Indie pohledem Pavly Jazairiové
Knižní tipy

Světoví x Obzory: Globalizovaná Indie pohledem Pavly Jazairiové

V podcastu, který jsme natáčeli na cestovatelském festivalu Obzory,
jsme se bavili s Pavlou Jazairiovou, českou spisovatelkou a reportérkou. Mezi její díla patří kniha Globalizovaná Indie, na jejíž motivy měla na festivalu přednášku.

<strong>Národní park Kellerwald-Edersee: jezerní krásy obklopené bukovými lesy</strong>
Příroda

Národní park Kellerwald-Edersee: jezerní krásy obklopené bukovými lesy

Nikdo neumí vytvořit tak úchvatnou podívanou jako sama příroda. V Německu je celkem 16 národních parků a se scenérií jednoho z nich si příroda obzvláště vyhrála. Park Kellerwald-Edersee nabízí svým návštěvníkům procházky bukovými lesy s výhledy na uklidňující vodní hladinu zdejšího jezera.

WELCOME TO IRAN &#8211; jak se žije v náboženské diktatuře? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ
Cestopisy a reportáže

WELCOME TO IRAN – jak se žije v náboženské diktatuře? | TENTOKRÁT NA VÝCHODĚ

Íránci každý den čelí řadě zákazů, příkazů a omezení. Pod letitým vlivem sankcí navíc zažívají nekončící inflaci bez naděje na zlepšení. Navzdory tomu jsou místní snad nejpohostinnějšími lidmi světa, kteří našli způsob, jak si užívat života. Jak tedy vypadá skutečný život v přísné náboženské diktatuře?

Kam směřuje naše civilizace?, ptá se Petr Horký v pořadu Hausbot i v novém filmu
Aktuality

Kam směřuje naše civilizace?, ptá se Petr Horký v pořadu Hausbot i v novém filmu

Co se děje se světem? Petr Horký si na Hausbotu tentokrát povídal s Lenkou Klicperovou na téma Válka jako reality show…

Do nitra přírodní rezervace Sierras de Cazorla
Kulturní památka

Do nitra přírodní rezervace Sierras de Cazorla

Na severovýchodě Andalusie, tam, kde se zdánlivě nekonečné, mírně zvlněné plantáže olivovníků mění v hradbu hor, se skrývá poklad evropského významu – přírodní rezervace Sierras de Cazorla, Segura y Las Villas.