Kateřina Smolová, rozená Petríková, miluje cestování, lezení, vysokohorskou turistiku a jízdu na kole. Má ráda země s vysokými horami, usměvavými lidmi a neobjevenými místy. Přes tři roky pracovala jako šéfredaktorka cestovatelské portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se jí podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.
Tři dobrodruzi, jeden bývalý ostrov kanibalů a dlouhá cesta skrze džungli. To všechno najdete ve skvělém snímu Siberut na filmovém festivalu Expediční kamera 2013.
1. února začala v Mexiku expedice „Yaviza bez víza“, která si dává za cíl dorazit až do Panamy. Pavel Kordas, Ondra Balihar, Michal Šaroun a Pavel Horák tentokrát nechali doma batohy a jedou trochu netradičně na kolech.
Napište do diskuze pod článkem kratičkou myšlenku, která právě letí hlavou tomuhle velbloudovi. Příspěvek, který bude nejoriginálnější a nejblíž pravdě (tedy aspoň podle našich informací), vyhraje!
Na filmovém festivalu Expediční kamera 2013 můžete letos mimo jiné vidět i dokonalý film o přeletu Himaláje na paraglidu. Už pouhý trailer prozrazuje, že půjde o jedinečný zážitek!
Stačí dva dny, abyste se přenesli do úplně jiného světa. Do země nekonečných písků, rozvláčných velbloudů, adrenalinové jízdy v dunách i nekončící romantiky. Wahiba sands je rozlohou nevelká, ale chytne vás za srdce.