Expedice Yaviza bez víza se opět hlásí z cyklistické cesty Střední Amerikou

Expedice Yaviza bez víza se opět hlásí z cyklistické cesty Střední Amerikou

Už před 15 dny začala v Mexiku expedice „Yaviza bez víza“, která si dává za cíl dorazit až do Panamy. Čtyři dobrodruzi nám přinášejí další zprávy z cest. Nezapomeňte si ale nejprve přečíst první reportáž!

„Našli jsme se! Hned po šťastném setkání v belizské pustině začíná Horác vyprávět, co se jim cestou přihodilo…

Po rozloučení v Cobá jsme si dali krásných 126 km do Valladolidu. Ráno jsme dorazili do Chichén Itzá, kde kdysi měli koncert i Pink Floyd, a vyrazili prozkoumat památky.

Jde o Mayské město staré kolem tří tisíc let. Za zmínku stojí například El Castillo nebo obrovské hřiště (největší ve Střední Americe) na starou míčovou hru jménem pelota. Hraje se na obdélníkovém hříšti, na delších stranách jsou náběhy směrem ke zdi v mírném sklonu a uprostřed zdí jsou umístěny kruhy, do kterých muselo mužstvo prohodit míč. Vtip ale spočíval v tom, že hráč se mohl dotýkat míče pouze stehny, boky a nadloktím.

V noci jsme se se ubytovali na místní policejní stanici a ráno vyrazili směr Ticul. Tentokráte jsme trochu podcenili pitný režim a Michal, aby přežil, musel koupit dvoulitr vody za neskutečných 26USD. Následující den jsem dorazili do Uxmalu.

Pak jsme vyrazili do Río Bec, kde jsme se měli sejít. Cestou se nestalo nic zvláštního, až při hledání noclehu jsme narazili na skupinku značně opivněných učitelů zdejší školy, se kterými jsme se spřátelili a po pár pivech a tortillách padly i jazykové bariéry. Nakonec nás nechali přespat v místní škole.

Pomalu už jsme se těšili na shledání se zbytkem výpravy, ke kterému nakonec nedošlo. Po prohlídce chrámů u Río Bec, jsme odcestovali do Belize, kde jsme se nakonec našli!“ popsal nám podrobně Pavel Kordas.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: