Kuriózní snímek mouchy odpočívající na chameleonovi přivezl z Madagaskaru Martin Loew

Kuriózní snímek mouchy odpočívající na chameleonovi přivezl z Madagaskaru Martin Loew

400 kilometrů východně od Afriky leží unikátní ostrov Madagaskar. Nádherná fauna a flóra láká cestovetel i vášnivé fotografy. Jedním z nich je i Martin Loew, který si odtud přivezl nádherný snímek zobrazující zvláštní přírodní úkaz, mouchu odpočívající na poněkud netradičním místě.

A co říká Martin Loew sám o tomhle krásném ostrově?

Madagaskar je ostrov, který se jako archa Noemova odrazil před 160 miliony let od africkéhokontinentu a od té doby na své palubě veze náklad unikátních zvířat i rostlin. Většina toho, co na tomto pestrém ostrově roste, běhá, létá či plazí se, nenajdeme nikde jinde na světě. Ostrov vás uchvátí od prvního okamžiku! Spatříte rudé horské svahy s terasovitými políčky a skromnými hliněnými domky místních lidí. Najdete živá a barevná tržiště se zástupy domorodých žen, které svůj nákup ztepile nesou s neuvěřitelnou elegancína hlavě. V úžasu zůstanete stát před tisíciletými baobaby. Bez hlesu budete sledovatroztomilé lemury, kteří jako opičky skotačivě skáčou z větve na větev. Napjatě si počkáte nakaždý další pomalý krok chameleona, kterého jen tak náhodou objevíte na keři u cesty.

Mezitím se na vás sesype roj dětí z nedaleké vesnice, protože všichni si potřebujísáhnout na vaší bílou kůži. A když dětem ukážete jejich fotku na displeji svého fotoaparátu, vybuchnou společně v hurónský smích a okamžitě se chtějí fotit znovu.Večer pak dojedete na pobřeží Mosambického průlivu, usadíte se pod palmou na pláži,sledujete západ slunce a máte pocit, že jste v ráji.

Zaujalo-li vás vyprávění, Martin Loew vás rád uvidí na jednom ze svých cestovatelských promítání, které najdete v mnohých městech! Kompletní program celého diashow turné „Madagaskar“ najdete na internetové stránce www.promitani.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: