VIDEO: film Zabijácká krása aneb na paraglidu do základního tábora K2

VIDEO: film Zabijácká krása aneb na paraglidu do základního tábora K2

Na filmovém festivalu Expediční kamera 2013 můžete letos mimo jiné vidět i dokonalý film o přeletu Himaláje na paraglidu. Už pouhý trailer prozrazuje, že půjde o jedinečný zážitek!

Dva špičkoví paraglidisté, Juraj Kleja a Dalibor Carbol, se pokouší o něco, co ještě nikdo nedokázal: doletět do základního tábora druhé nejvyšší hory světa, K2. Cestou musí překonat přes 5000 metrů vysoké hřebeny, zvládat nečekané vzdušné podmínky v úzkých údolích pákistánského Karakoramu a uletět více než 200 kilometrů.

Během dobrodružného přeletu je čeká nejedno překvapení, zrádné vzdušné víry dokonce oba paraglidisty na dlouhou chvíli odtrhnou od sebe.

Kolik dní let potrvá? Povede se?

Dalibor Carbol v rámci svého projektu FLY 7000 podniká již několik let pravidelně expedice do nejvyšších pohoří světa, kde se věnuje volnému létání a extrémním přeletům. Kromě letu do základního tábora pod K2 to byly například expedice k Chan Tengri a do dalších míst v Tian Šanu v Kyrgyzstánu (2001, 2003, 2006, 2012) , 10-ti denní přelet indického Himachal Pradeshe bez pozemní podpory, bez vysílaček, bez GPS, bez kompasu, bez hodinek a bez kamery (2002) nebo bivakové létání v Andách (2007).

Nejširší nabídku průvodců a map Pákistánu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Nechte se nalákat vydařeným trailerem:

Snímek Zabijácká krása můžete vidět na filmovém festivalu Expediční kamera 2013, který probíhá v průběhu února a března ve více než 150 městech České republiky. Přesná data a místa najdete na stránkách festivalu. Kromě tohoto snímku najdete na festivalu i mnoho dalších skvělých filmů. Mezi nimi třeba horolezecký film Sandstone nebo snímek o putování na koňském hřbetu z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy – V kůži vlka po stopách Džingischána 2.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí