Ať už se chystáte vyrazit ochutnat čaj na exotickou Srí lanku, jet počítat soby do Norska nebo snad hledat ztracený ráj na Vanuatu, můžete být v klidu. Aktualizujeme pro vás online průvodce. Na jednom místě tak najdete vše, co potřebujete. Kde se najíst, co nevynechat, jak ušetřit… a spoustu dalších rad k nezaplacení.
Už je půlka za námi
I když se to na první pohled může zdát snadné, zjistit aktuální informace o všech zemích na planetě není zas taková procházka růžovým sadem. Jsme ale už za půlkou. Už u 109 zemí si můžete přečíst to nejaktuálnější z dopravy, jídla, ale třeba i bezpečnosti nebo cen.
Pomáháte nám s tím i právě vy, vaše podněty, rady i připomínky. Jen díky ostříleným cestovatelům i nadšeným dobrodruhům jsme schopni aktualizovat i třeba zapadlé kouty Afriky či malé ostrůvky Karibiku.
Krok za krokem
Věděli jste, že národním jídlem na Madagaskaru je ravitot? Maniokové listy (tlučené v hmoždíři) plněné vepřovým masem a romazava z listů lilku. Zapít je můžete třeba místní limonádou – tzv. Bonbon Anglais, která se často míchá s pivem.
A víte, že turisté nesmějí využívat veřejnou dopravu v některých částech Tibetu? Na území TAO za současných podmínek nesmí cizinci využívat veřejné dopravy. Používat MHD na území Lhasy je povolené. Pokud chcete cestovat autem mimo Lhasu, musíte si koupit turistický zájezd, CK Vám dá k dispozici auto a řidiče. Můžete si tak trasu cesty naplánovat podle svého přání.
A jak je to s drogami? Drogový byznys kvete zejména v největším městě Belize City, kterému je lepší se vyhnout, jak jen to bude možné. Zejména pak po soumraku je tu ryze nebezpečno, což vám potvrdí i místní. Naštěstí je toto město turisticky zcela nezajímavé, a proto se mu můžete s klidem vyhnout anebo jej pouze ve dne použít jako spojnici s ostrovy.
Zapojit se můžete i vy!
Máte procestovanou třeba Afriku? Byli jste třeba v Karibiku nebo snad v Bangladéši? Napište nám na ka***********@************ka.cz a pomozte nám s aktualizací dalších zemí. Spousta lidí to ocení až si bude plánovat svou dovolenou.
Kde Např. v průvodci je hodně omylů a to dost vážných pro nezávislé cestovatele – třeba víza a velvyslanectví jsou na tom zcela jinak než je napsáno v průvodci. nebo jak je možné se vyjádřit k údajům uvedeným v průvodcích jednotlivých zemí?