HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

BUKUREŠT: Průvodce hlavním městem Rumunska

BUKUREŠT: Průvodce hlavním městem Rumunska

Hlavní město Rumunska návštěvníkům nabízí různorodý architektonický styl – od socialistických budov 20. století po domovy se silným vlivem německého a francouzského slohu. Rozhodně ho při cestě do Rumunska nevynechejte!

Oblast Văcăreşti tvoří zelenou náplast oblastem staré komunistické šedi rumunské metropole jménem Bukurešť

Pokud při prohlídce hlavního města Rumunska zatoužíte po zelené oáze klidu, zamiřte do městského přírodního parku Văcăreşti!

Cesta po srbském národním parku Djerdap, začněme tedy s pevností Golubačka tvrdjava a nalezištěm Lepenski Vir

Národní park je zážitkem pro milovníka přírody i památek. Základní osu tvoří řeka Dunaj v délce asi 100 kilometrů a přilehlé hory uzavírající ji do údolí mezi Srbskem a Rumunskem.

Procházka bukurešťským hřbitovem je plná překvapení

Procházka bukurešťským hřbitovem je plná překvapení

Proč byste se měli vydat na procházku bukurešťským hřbitovem? Hřbitov Bellu je totiž něco jako pražský Slavín, dýchne tu na vás historie a připomenete si ty nejvýznamnější rumunské osobnosti.

FOTOREPORTÁŽ: Pozorování rumunské Transylvánie z dronu + VIDEO

FOTOREPORTÁŽ: Pozorování rumunské Transylvánie z dronu + VIDEO

Už dlho na nás pozerali veľmi lacné letenky do Rumunska – konkrétne do Transylvánie. Ľudia mávajú voči Rumunsku predsudky, ale práve naopak, je to veľmi krásna krajina plná milých ľudí. A mě nejvíc bavilo na ni koukat z nebes…

Dobrovolníkem na help campu v rumunském Banátu: Domů si odvezete zážitky na celý život
Aktuality

V půlce června 2017 jsem se vypravil na Help camp Banát, který už několikátý rok organizuje Martin Koudelka pod hlavičkou Hnutí Brontosaurus. Pro mě to byla první zkušenost s dobrovolnickou prací, tak jsem byl docela zvědavý, co mě čeká. Taky jsem se těšil, že se do Banátu konečně podívám.

Novoroční pařba na páře aneb po stopách nezmizelé karpatské železnice

Novoroční pařba na páře aneb po stopách nezmizelé karpatské železnice

Silvestr se dá prožít i jinak než s chlebíčky u televizní estrády. Třeba na úzkorozchodné parní železnici v lesním údolí jednoho z nejodlehlejších koutů Evropy. Vydejte se za rumunskými dřevaři do zasněženého kraje Maramureš, ležícího na hranicích Rumunska s Ukrajinou.

HISTORKA Z CEST: Průvodcovat zájezd z psychiatrické léčebny? Nikdy více!

HISTORKA Z CEST: Průvodcovat zájezd z psychiatrické léčebny? Nikdy více!

První zkušenosti začínajících průvodců jsou vždycky kruté. Opravdovou perličkou je ale absolvovat svůj první zájezd se skupinkou pacientů psychiatrické léčebny.