Z Prahy do Kišiněva létá 3x týdně letecká společnost Air Moldova International. Pokud pojedete po zemi, nejefektivnější je vlak do rumunského pohraničního města Iasi . Alternativně lze stopem dojet např. do Aradu a odtud dojet do Iasi. Autobusy Iasi – Kišiněv odjíždějí 4x denně z místního autobusového nádraží, v Kišiněvě z centrálního nádraží.
Při vjezdu vozem se na hranici platí silniční poplatek 4 euro. Moldávie dostála pověsti naprosto zkorumpované země a na bankovku 5 euro už úřednice prostě nevrátila. Dlouhé čekání na hranicích a „sovětský“ systém kontroly je zcela obvyklý. Byli jsme bezdůvodně zastaveni policií na otevřené silnici jižně od Kišiněva. 30 minut se pokoušeli získat úplatek vyhrožováním typu, že mi nevrátí doklady od auta, že mi za imaginární porušení rychlosti vypíší pokutu cca 3000 Kč atd. V okamžiku, kdy jsme oznámili, že zkontaktujeme naše velvyslanectví, vše okamžitě vrátili a nechali nás odjet.
Doprava v zemi
Vlaky v Moldávii nejezdí zdaleka tak často a jsou navíc pomalejší oproti autobusům. Jejich výhodou je však příjemnější cesta a navíc jsou levné. Moldavská železniční síť není příliš hustá – v jedná se především o hlavní větve z Kišiněva na sever přes Ungheni a Balti do Oknice na hranicích s Ukrajinou a na jih do Bendery (s pokračováním do Tiraspolu a Oděssy) a dále na Caušeni, Basarabjasku a do ukrajinského města Reni na pomezí Moldávie, Rumunska a Ukrajiny. Jednotlivá města Moldávie jsou spojena relativně hustou sítí autobusů a maršrutek (minibusů).
Pokud pojedete autem potřebujete řidičský průkaz – nejlépe mezinárodní, doklady od vozu a zelenou kartu. Pokud jedete cizím vozem, musíte mít notářsky ověřené potvrzení od majitele vozu.
Ve městech je možné využívat taxíky, které většinou najdete na rušných ulicích a před většími hotely. Jsou velice levné.