HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

14.10.2020 S výjimkou Dubaje je cestovatelům vstup do země zakázán. Pro Čechy jsou nutné negativní testy i při transitu v Dubaji nebo DWC.

Dubaj. Pro vstup je nutné mít zdravotní pojištění, negativní test (ne starší 96 hodin) v angličtině nebo arabštině z laboratoře figurující na seznamu UAE nebo akreditované laboratoře ve výchozí zemi. Další test může být vyžadován.

Aniž by to byla pouhá propagační fráze pro turisty, SAE opravdu doposud patří mezi nejbezpečnější země světa. Navzdory poloze v neklidném regionu tu ještě nikdy nedošlo k žádnému teroristickému útoku. Také běžná kriminalita, ať už krádeže či násilné činy, se téměř nevyskytuje. Přispívají k tomu zejména velmi tvrdé postihy. Policie bedlivě sleduje sebemenší přestupky.

Pro cizince, kteří sem přišli za prací, by překročení zákona znamenalo automaticky vyhoštění ze země. Jen málokomu stojí za to riskovat pravidelný příjem, který zabezpečuje jeho rodinu.

Přesto běžná bezpečnostní opatření jsou na místě. Nechodit vyzývavě oblečení, chránit si své věci či zbytečně nevycházet v pozdních hodinách zejména do ulic starého města.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: