HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem

Život na ostrově Camiguin přezdívaném filipínská Havaj plyne poklidným tempem

Sotva jsme dorovnali letovou hladinu po vzlétnutí z ostrova Cebu, pilot hlásí, že se máme připravit na přistání a začne s malým vrtulovým letadlem dělat divoké manévry. V ranním rozbřesku omámeně koukáme na malý ostrůvek pod námi, ze kterého se k nebi tyčí sedm sopek. Kolem jedné prolétáváme až nepříjemně blízko a letadlo kodrcavě dosedne na kratičkou přistávací dráhu.

Dva kohouti na jednom dvorku, zápasy jsou pro Filipínce zdrojem zábavy i touhy po hazardu

Je neděle, pravé poledne. Filipínský ostrov Sibuyan se připravuje na odpolední siestu v parném dni. Po ulici projíždí jen několik motorových tříkolek „haba-haba“ hledajících pasažéry.

Camotes Islands: opravdu přátelské filipínské ostrovy ležící na pomezí turistického zájmu

Když jsem vybírala, které ostrovy bych během čtyřtýdenní cesty po Filipínách navštívila, zařadila jsem do programu i malé souostroví Camotes Islands. A rozhodně to za to stálo.

TOP 10 jeskyní – navštivte místa, která návštěvníkům otevírají úchvatné podzemní prostory neznámého světa

Podzemí je obvykle část planety země, kam se obyčejný člověk často nedostane. Občas to možné ale je, a návštěva vždy stojí za to. Tajemné obrovské dómy i podzemní řeky provokují naši fantaziji i zvědavost.

TOP 5 míst, která neminout na Filipínách
Aktuality

TOP 5 míst, která neminout na Filipínách

Průzračná voda, palmy, klid. Pláže na Filipínách nápadně připomínají vyumělkované fotografie z katalogů cestovek lákajících za exotikou. Tady však není třeba ani žádný filtr!

TOP 5 nejkrásnějších ostrovů Filipín
Aktuality

TOP 5 nejkrásnějších ostrovů Filipín

Filipíny jsou zemí idylických ostrovů, prvotřídního surfování a tyrkysově modrých lagun. Souostroví tvoří 7107 ostrovů rozesetých v západním Pacifiku na ploše 300 tisíc km2. Který z nich je ale ten NEJ? Pravdou je, že každý z ostrovů má něco do sebe. Pokud prahnete po bohémské dovolené, sedne vám “party ostrov” Boracay. Dobrodruzi budou doma na exotickém Boholu. Jisté je jedno – jemného bílého písku je na Filipínách dost pro všechny.

Rýžové terasy Banaue na Filipínách – tipy pro první návštěvu

Rýžové terasy Banaue na Filipínách – tipy pro první návštěvu

Největší filipínský ostrov Luzon vysoko v horách ukrývá tisíce let staré rýžové terasy. A není to žádné políčko: mluvíme o ohromné ploše přesahující 10 000 kilometrů čtverečních. Jde o mistrovská díla, ve kterých se perfektně snoubí člověk a příroda. Rýžové terasy najdete v pohoří Cordillera Central, 350 kilometrů od Manily. Ty nejznámější jsou v provincii Ifugao, kam se dálkovým autobusem dostanete za 8-10 hodin. Připravte se na klikatící se horské cesty, které vám rozproudí adrenalin v krvi. Výhledy jsou opravdu nádherné.

Šnorchlování na filipínském ostrově Apo – karety jsou zaručeny!

Šnorchlování na filipínském ostrově Apo – karety jsou zaručeny!

Šnorchlovacích lokalit je na Filipínách nespočet. Když ale budeme nároční a vynecháme ty „obyčejné“, tak se nám výběr rychle zužuje. A když máme za cíl vidět nějakého konkrétního živočicha nebo druh korálů, tak se výběr doslova smrskne. Stejně jsme to měli i já s přítelkyní. Naším hlavním cílem při cestě na Filipíny bylo zaplavat si se želvami…