Top 8 zážitků z Ria de Janeira

Top 8 zážitků z Ria de Janeira

Toto pulsující město je proslulé svými nádhernými plážemi, jako jsou Copacabana a Ipanema, ikonickou sochou Krista Spasitele a úchvatným výhledem z Cukrové homole. Co musíte při návštěvě této metropole vyzkoušet? Pojďme se na to společně mrknout.

1) Pořiďte si selfie s Ježíšem 

Socha Krista se řadí mezi 7 novodobých divů světa a se svou výškou 38 metrů ji uvidíte téměř ze všech koutů Ria de Janeira. K soše do výšky 700 m se dostanete nejjednodušeji vlakem ze stanice Corcovado. Lístky si můžete zakoupit na internetu předem nebo na místě, ale je potřeba počítat s delší frontou lidí a čekací dobou. Nahoře najdete nejen tuto dominantu města – sochu Krista, ale také nádherný výhled na široké okolí. 

2) Ochutnejte tradiční koktejl Caipirinha 

Caipirinha je rozhodně národní nápoj Brazílie a otestovat ji můžete snad v každém brazilském baru, mnohdy i v pouličních stáncích. Na slavných barevných schodech Lapa Steps, které jsou dílem umělce Jorge Selaróna, ochutnejte skvělou a levnou Caipirinhu. Čím výše po schodech půjdete, tím méně lidí potkáte. Většina turistů zůstává na prvních barevných schodech, kde se fotí z různých úhlů. 

3) Relaxujte na slavné pláži

Copacabana je samozřejmě slavné jméno, stejně tak jako Leblon o pár kilometrů dál. Pláže v Riu jsou dlouhé, široké, s krásným světlým pískem. Slunečníky a lehátka jsou zpravidla k dispozici za menší poplatek a je zde také mnoho možností nákupu občerstvení a drinků. Pozor si dejte na obrovské vlny a silnější spodní proudy. Většina místních se chodí na pláže jen opalovat, ale do oceánu vlezou sporadicky. 

Nejširší nabídku průvodců a map Brazílie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

4) Prozkoumejte místní favelu

Největší favelou v Brazílii je Rocinha, kterou najdete v jižní zóně Ria poblíž bohaté čtvrti Leblon. Favela je postavena na strmém svahu u pláže. Výhled z Mirante Rocinha je opravdu zajímavá podívaná. Berte v potaz, že se pohybujete v chudé čtvrti a dbejte základních pravidel bezpečnosti, případně se do favely vydejte s průvodcem, který vám předá spoustu zajímavých informací. 

Největší favelou v Brazílii je Rocinha

5) Svezte se lanovkou na Cukrovou homoli

Cukrová homole je známou dominantou Ria. Stejně jako sochu Krista ji uvidíte z mnoha koutů města. Díky své výšce 396 m je ideálním místem k pozorování okolí a krásných panoramat kolem města. Lanovka na Cukrovou homoli jezdí každých 30 minut 7 dní v týdnu, ale je třeba se připravit na cenu jízdného téměř 1000 Kč. 

Výhled ze Sochy Ježíše na celé Rio
Výhled ze Sochy Ježíše na celé Rio

6) Vylezte na horu Morro da Urca

Hora Morro da Urca je se svými 220 výškovými metry přestupnou stanicí na Cukrovou homoli. Od pláže Botafogo se vydejte na Praia Vermelha. Zde začíná pěkně značený trail. Výšlap zabere přibližně hodinu času a stezka vede převážně stínem přes schody a kameny. Sami na trase určitě nebudete, denně tudy chodí spousta místních obyvatel i cizinců. Z hory Morro da Urca je nádherný výhled, který vám buďto postačí, nebo si můžete zaplatit lanovku na Cukrovou homoli. 


Tento článek vyšel v časopise TRAVEL LIFE. Kup si předplatné časopisu TRAVEL LIFE a žádný skvělý článek o cestování už nikdy nezmeškáš. Najdeš v něm nejžádanější destinace, tajné tipy, krásné fotky, rozhovory s našimi i zahraničními cestovateli. AŤ VÍŠ, KAM PŘÍŠTĚ.

7) Nechte se tetovat 

Brazílie je tetováním proslulá a obzvláště Rio de Janeiro. Málokdy zahlédnete člověka, který by neměl alespoň maličké tetování na noze nebo ruce. Naopak spousta lidí se pyšní rozsáhlými kérkami po těle. Brazilci jsou mistři ve svém umění, jejich salony jsou krásně upravené, moderní a obrovské. Vyhlášený je Club Tattoo ve čtvrti Copacabana. Nicméně myslete na to, že s tetováním nemůžete pár týdnů do oceánu. 

8) Podívejte se do Královské portugalské knihovny

Budova Real Gabinete Portugues de Leitura vás už zvenčí upoutá. Dům je postaven ve stylu novogotiky a navrhl ji portugalský architekt Raphael da Silva a Castroa. Vstup do knihovny je bezplatný a otevřeno je od pondělí do pátku mezi 9.00 a 18.00. Interiér knihovny je úžasný a je zde uschováno přes 350 000 knih. 

Královská portugalská knihovna
Královská portugalská knihovna

Jaké další zážitky nesmí podle vás na seznamu při návštěvě Ria chybět? Podělte se s námi v diskuzi

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí