SVĚTOVÍ X OBZORY: Petr Jan Juračka – Extrémní Fotograf

SVĚTOVÍ X OBZORY: Petr Jan Juračka – Extrémní Fotograf

V podcastu, který jsme natáčeli na největším českém cestovatelsko-outdoorovém Festivalu OBZORY, jsme se bavili s Petrem Janem Juračkou, extrémním fotografem, který za sebou má spoustu zkušeností s drony a natáčení sopečných erupcí.

Petr sám říká, že pojem „extrémní“ se týká spíše rozložení toho, čeho všemu se věnuje – ať už focení Amazonie, osmitisícovek nebo právě létání s dronem ve vysokých nadmořských výškách, za které si dříve držel světové prvenství. Jako fotograf se podělil také o svůj pohled na turismus v lokalitách, jako je např. Island, kam se mnoho turistů jezdí pouze vyfotit namísto toho, aby si místo skutečně užili. Stejnou zkušenost má i s lidmi, kteří při natáčení sopek svůj dron nechali záměrně rozpustit, aby jejich video následně dosáhlo milionů zhlédnutí. Poslechněte si celý podcast a dozvíte se o Petrovi mnohem více, třeba i to, jaký má týdenní průměr naspaných hodin. Příjemný poslech!

Přijď na Festival OBZORY i letos. Bude o víkendu 12.-13.11. a zase plný zajímavých lidí, kteří cestují a předají ti tipy a inspiraci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: