Střešní box do každé aktivní rodiny

Střešní box do každé aktivní rodiny

Slovenská ambassadorka značky Thule, akční máma, vášnivá cestovatelka a turistka Adriana Žiačková se s námi podělila o své zkušenosti se střešním boxem Thule Motion XT.

Nikdy jsem si nemyslela, že střešní box může být někdy tak velký pomocník. Až teď, když ho máme, vlastně nevím, jak jsme bez něj mohli při všech našich aktivitách a výletech žít. Tím, že jako rodina vedeme aktivní životní styl, často s sebou kromě zavazadel na cesty bereme také docela slušnou sportovní výbavu.

V zimě jsou to běžky, skiaply, sjezdové lyže, snowboard no a tím, že máme i malé dítě, zatím je naší nedílnou součástí i sportovní kočárek. V létě jsou to zase kola a výbava na kempování či stanování, turistický nosič a podobně.

Podívejte se na všechny fotografie k článku

Tuto slušnou nálož někdy nezachránilo ani to, že jsme se rozhodli pro auto s větším kufrem a proto jsme často měli věci nekomfortně pobalené i v interiéru auta na sedačkách. A tak jsem si tuto zimu řekla, že nastal čas otestovat od Thule také střešní box. V minulých letech jsme fungovali se střešním nosičem na lyže Thule SnowPack. Samozřejmě, že i ten je velmi praktická věc. Do boxu toho ale určitě vejdete víc. Další výhodou je, že vám věci které máte na střeše během sněžení nezapadají, ale jsou pěkně schované uvnitř.

Oboustranné otevírání střešního boxu

Super parťák na zimu

Aktuálně jsme se zcela čerstvě vrátili z lyžování v Rakousku a box byl využit opravdu na 100%. Kromě toho, že do něj pobalíte všechny typy lyží či snowboardů, můžete k nim do boxu přihodit i hůlky, přilby, lyžáky, sněžnice či pro děti výbavu na sáňkování. Někdy jsou to zase brusle a výbava na hokej, vešli jsme do něj dokonce i sportovním Thule kočárkem s velkými koly a lyžinami. Je to opravdu velké ušetření místa v kufru auta.

Box se velmi snadno montuje na střešní nosič a když jej nepotřebujete, zcela bez problémů jej odmontujete zase dolů. Je však lepší, pokud jsou na montáž a demontáž dva. Pro jednoho to může být trošku náročnější na přenos. Ne proto, že by byl těžký, ale z důvodu jeho velikosti. Co se týče skladování, box máme uložen v garáži, takže je třeba počítat i s místem, kde bude uložen, když ho nebudete aktivně používat.

Box lze otevírat i z jedné i druhé strany takže se nemusíte bát, že pokud jste nižší na něco byste v něm nedosáhli. Také ho můžete z obou stran zamknout a vyhnout se tak případné krádeži svého zavazadla.

Při jízdě je jen třeba počítat s maximální doporučenou rychlostí auta, když jej máte na střeše. My s ním jezdíme max. 120-130 km/h a naše spotřeba se tak zvedla jen o 0,2l/100km. Ještě je důležité myslet na výšku auta. V některých nižších podjezdech by vás tak mohlo čekat nemilé překvapení :).

V létě jsme zvyklí v autě často i přespávat. Vždy jsme museli mít všechny batohy na předních sedadlech. S boxem je to jednodušší, všechno můžete pěkně schovat na střechu a v autě máte tak najednou mnohem více prostoru. Pokud jste dobrodruzi tělem i duší jako my, určitě to oceníte.

Střešní box, nebo jak se u nás doma říká „truhla“, můžu i po jedné zimě všemi pěti doporučit. Shodli jsme se, že je to jedna z neužitečnějších věcí, co jsme si na cesty pořídili. Dokonce jsem svým nadšením do koupi boxu na střechu uvrtala i svou sestru. Takže pokud náhodou pořád váháte, za mě je tento pomocník na cesty velké ANO 🙂

Cesty Adriany za dobrodružstvím můžete sledovat na jejím instagramu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: