Sendai: užijte si Japonsko tak, jak to v průvodcích nepíšou

Sendai: užijte si Japonsko tak, jak to v průvodcích nepíšou

Když se řekne Japonsko, na mysli vyvstanou pojmy jako Tokio, Kjóto, supermoderní vlaky a neony. Ačkoliv to všechno k Japonsku určitě patří, byla by škoda neponořit se hlouběji do této bohaté země. To pravé Japonsko totiž čeká za hranicemi velkých měst. Jen dvě hodiny šinkansenem, oním superrychlým vlakem, leží na severu hlavního ostrova Honšú město Sendai. To se dá považovat za bránu do světa, který stále čeká na objevení.

Žije v něm něco málo přes milion obyvatel, ale svou rozlohou je větší než Praha. Na nejaponského turistu zde narazíte v mnohem menší míře než třeba ve zmíněném Tokiu či Kjótu. Tady pomalu začíná to pravé dobrodružství.

Pár tipů pro návštěvu Sendai

K dopravě využijte autobus Sendai Loople. Objíždí nejzajímavější místa v Sendaii – rozhodně běžte navštívit Sendaiský zámek. A když už u něj budete, musíte vyzkoušet Zunda Milkshake. Místní zde milují zelené fazole a vyrábí z nich všechno možné, ale mléčný koktejl ze zundy je nezapomenutelný.

Sendai je skvělý, ale jako správní cestovatelé chceme ještě dál. Pokud sednete na motorový vlak jedoucí do sousedního města Yamagata, zhruba po hodině cesty se dostanete na místo zvané Yamadera. Zde potkáte v podstatě už jenom Japonce a čekat vás bude tisíc schodů v kopcích mezi obrovskými stromy, skalami a mezi nimi se můžete kochat budhistickými chrámy. Tisíc schodů zní děsivě, ale není se čeho bát. Výlet zvládne i netrénovaný člověk. Na vrcholku vás bude na oplátku čekat úžasný výhled

Malý tip: Přijďte zde na podzim a okouzlí vás neuvěřitelná hra barev v klidném prostředí.

Pokud se ze Sendaie vydáte na sever směrem k městu Morioka, rozhodně se zastavte v Hiraizumi, kde se nachází chrám Chūson-ji. Přestože zde existuje turismus, opět ho tvoří převážně Japonci a v porovnání s velkými chrámy v Tokiu tady na vás bude dýchat poklidná atmosféra.

Pokud plánujete cestu do Japonska, rozhodně si nenechte ujít prohlídku hlavního města Tokia. Přečtěte si pár tipů, jak si ho užít, aniž byste utratili spoustu peněz za drahé vstupy pro turisty, v článku Tokio aneb Japonsko zadarmo.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Vlakem po mléčné dráze

Pokud se budete chtít dostat do Morioky, abyste si vychutnali místní speciality, doporučuji zastávku v Hanamaki a návštěvu muzea Miyazawy Kenjiho. Ten byl nejen učitelem a geologem, ale také poetou a spisovatelem. Návštěva jeho muzea je obohacujícím zážitkem, obzvláště pokud si hned na začátku poslechnete přednes jeho nejznámější básně Ame ni mo Makezu. Na motivy jeho knihy o vlaku, který vozí děti po mléčné dráze, vznikla dokonce vlaková linka. Lístek je dražší než na normální vlak, ale zato si užijete atmosférickou jízdu japonskou krajinou se starou lokomotivou.

Tohoku nabízí všechno a mnohem víc. Projíždět budete malými vesničkami, úzkými tunely, rýžovými poli a už jen kvůli tomu stojí za to tuhle část Japonska navštívit. Pro Japonce budete jako magnet, i oni totiž ví, že turistů zde moc nejezdí. Pomozte místním dětem procvičit angličtinu základními frázemi, usmějte se na kolemjdoucí místní a z každého kroku ucítíte jaké to je, být v tom pravém Japonsku. A až z toho všeho budete unaveni, vypravte se do jednoho z mnoha onsenů, kde si odpočine tělo i mysl v horké venkovní koupeli. Jen si nezapomeňte přečíst etiketu, abyste někoho náhodou neurazili.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí