Poznávat svět ze sedla kola je úplně jiný zážitek, než například z okna autobusu. Dává volnost a naučíte se i mnohé o sobě.
Snad na každé výpravě po světě jsem viděl cestovatele, kteří danou zemi poznávali ze sedla kola. Chtě nechtě mě tento způsob cestování začal lákat. I když nejsme žádní velcí cyklisté, vyrazili jsme na víc než 500 km dlouhé cykloputování Tanzanií.
Kypr v nás možná evokuje zejména letní dovolenou u teplého moře, ale zkuste se sem vydat také na kole. Odvezete si jedinečné zážitky.
Afrika dnes není žádná neznámá a Tanzanie už vůbec ne. Mnoho z Vás už určitě slyšelo o proslulém kráteru Ngorongoro, o národním parku Serengeti nebo o ostrově Zanzibar. Málokdo ale někdy zaslechl o pláni Usangu nebo o vesničkách Malawatu a Mahango. Přečtěte si reportáž od Kateřiny Mejsnarové, stojí za to!
Chrámový komplex Angkor v Kambodži nesmíte vynechat. Ano, davům turistů se nevyhnete. Ale i tak tento zázrak architektury rozhodně stojí za vidění. Je neuvětitelně rozlehlý a stavby jsou opravdu dechberoucí. Nejednou vás napadne otázka „jak to tehdy udělali“?
Malebné jezero Slunce a měsíce v samém srdci ostrova láká svými azurovými vodami, zdobnými chrámy a scenérií okolních kopců řadu návštěvníků. Byla by škoda nechat si tenhle krásný kout ostrova ujít. Vydejte se s námi na kole na projížďku po nejzajímavějších místech okolí.
Když jsem poprvé představil svůj plán, vyrazit od Ochotského moře a pak napříč východní Sibiří doputovat až k moři Laptěvů, mělo mě mé okolí za blázna. Vlastně aby ne! 2500 km dlouhá cesta necesta, většinou v zimě a ještě k tomu na koloběžce. Vrtoch postaršího pána se zbytnělým egem. Možná, ale nyní již mám první, letní, etapu za sebou!
Sedm mladých odvážných cestovatelů vyrazilo dne 20. 11. 2016 do mexického Cancunu, kde odstartovali expedici s názvem Kam až dojedeme? Celá expedice projede náročným terénem, a to od karibských pláží, přes Andy až k Amazonskému pralesu. Projedou celou Střední a Jižní Ameriku. V plánu mají přes 11 tisíc kilometrů s jediným dopravním prostředkem a to je koloběžka.
Konečně přišel ten dlouho očekávaný den. Stojím na letišti s ohromným černým kufrem na hranici váhového limitu a těším se na odlet.
Jaké to je, cestovat s malým dítětem? A jaké to je, cestovat s malým dítětem „v divočině“ bez výdobytků civilizace a navíc na kole? Cestovatelé Martin a Renča Stillerovi společně s 3,5 dcerkou Stellkou vyrazili do Kanady a USA, sledujte jejich cestu!
Dobrodruh a cyklocestovatel Matěj Balga se na své cestě kolem světa pokusí sám vlastními silami překonat tzv. Dariénskou zátku, neprostupnou nebezpečnou džungli bez silnic na pomezí Panamy a Kolumbie. Pokud se mu to povede, bude prvním Čechem a navíc teprve třetím dobrodruhem na celém světě, kterému se to podařilo.
Miluji cyklistiku v Černé Hoře. Chcete vědět proč? Až neskutečně krásná krajina, přátelští lidé, snadná domluva, hustá síť cest vhodných pro MTB, služby pro turisty ve větších obcích a rozumné ceny – stačí?
Když jsem se v květnu 2012 přestěhovala do Švédska a začala přemýšlet o tom, kam v létě na dovolenou, začala jsem se ptát švédských kamarádů a kolegů, co by doporučili. Tipů bylo hodně, ale jeden se opakoval, a to právě ostrov Gotland. Švédové o něm mluvili jako o švédském ráji.
O tom že cestovanie nie je vždy med lízať vie svoje slovenský dobrodruh Karol Voltemár, ktorý prešiel na svojom bicykli už 56 tisíc km a navštívil spolu 43 krajín. Jeho unikátna dobrodružná cesta ho zaviedla do pohoria Andy v Peru, kde sa práve nachádza.
Při putování na kolech v Černé Hoře jsme se chtěli podívat i ke Skadarskému jezeru. Poprvé jeho hladinu a okolní hory vidíme až při klesání do města Virpazar. Cestou od moře je totiž potřeba překonat vysoký hřbet hor, což zabere několik hodin.
Většina lidí samozřejmě míří do Chorvatska k moři. Krásné pláže však nejsou jediným lákadlem téhle balkánské země. Dovolenou nemusíte trávit pouze lenošením na pláži. Chorvatsko nabízí rovněž úžasné příležitosti pro sportovní nadšence. Vyřádit se tak můžete na raftech, kajaku či na kole, ale také při horolezení, potápění, při windsurfingu ale i při turistice.