Okružní trasy kolem jezera a hladina přímo vybízející ke koupání. Zahájení sezóny v Lužické jezerní krajině

Okružní trasy kolem jezera a hladina přímo vybízející ke koupání. Zahájení sezóny v Lužické jezerní krajině

Motorový člun u městského přístavu Senftenberg (c) Tourismusverband Lausitzer Seenland, Nada Quenzel Mezi Prahou, Drážďanami a Berlínem probíhá jedinečná transformace: celý region někdejších hnědouhelných dolů se mění v prázdninový ráj.

Vzniká zde v Evropě největší člověkem vytvořená vodní krajina. V těchto dnech, kdy začíná nová sezóna, čeká na návštěvníky více než tucet možností ke koupání, okružní trasy pro cyklisty a bruslaře. Třpytivé vodní plochy křižují plachetnice a motorové čluny.

Jedinečnou Lužickou jezerní krajinu můžete prozkoumat na kole, díky rozsáhlé síti propojených cyklostezek. Asfaltové okružní trasy jsou dostatečně široké a převážně rovinaté, skýtají cyklistům i bruslařům výjimečné nezakryté výhledy na vodní hladinu. Vznikající jezera mají stále ještě strmé břehy s výraznými tvary a louky porostlé rákosím. Ostatní jezera byla zatopena již před desetiletími a disponují plážemi, přístavy a půjčovnami lodí.

Pro vodní turisty jsou jasnou startovací volbou přístavy. Jezera Bärwalder See, Geierswalder See a Senftenberger See svým hostům nabízí moderní kotviště pro lodě. Třebaže ještě nedosáhla všechna jezera své konečné výšky hladiny, mohou tu již nyní rekreanti plachtit, surfovat, pádlovat nebo se potápět.

Při počtu deseti jezer není volba snadná, zda zvolit rušnou pláž, nebo klidné, stinné koupací pláže. Kdo má rád adrenalin, může některá jezera objevovat zblízka na jetski nebo vodních lyžích, wakeboardu či motorové lodi. Ti, kdo sami býti kapitánem nechtějí, si jezerní panorama mohou vychutnat z paluby některé z výletních lodí.

Více informací na www.lausitzerseenland.de/cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí