Phu Quoc, nová TOP destinace jihovýchodní Asie

Phu Quoc, nová TOP destinace jihovýchodní Asie

Máte před sebou dovolenou ve Vietnamu a váháte, zda vyrazit i na ostrov Phu Quoc? Ukážeme vám, že jde o jedinečnou destinaci, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Phu Quoc si zamilujete. Je to exotická perla Vietnamu, ze které se vám nebude chtít vracet. Krásné pláže s průzračnou vodou, chutná kuchyně a panenská příroda s množstvím cizokrajných zvířat – to všechno čeká právě tady.

Pláže a tyrkysová voda

Na Phu Quocu naleznete jedny z nejkrásnějších pláží v zemi. Je pro ně charakteristický čistě bílý písek a dokonale průzračná voda. Pro milovníky lenošení, ale také potápění a rybaření je ostrov ideální lokalitou. Nejoblíbenější je pláž Long Beach, kde se navíc nachází většina ubytovacích zařízení. Mnozí by mohli namítat, že jde o klasickou pláž, podobnou těm městským, ale rozhodně tomu tak není. I přesto, že se ještě donedávna zcela neznámý ostrov stává velmi populární destinací nejen mezi západními turisty, vždy si na této pláži i ostatních místech najdete své klidné místečko, kde si budete moct dosyta užít odpočinku, opalování a koupání. Pláže na severo-západním pobřeží jsou navíc velmi často úplně prázdné! Neváhejte, půjčte si motorku a vyrazte objevovat tajemná zákoutí ostrova.

Ráj pro milovníky flóry a fauny

Skoro 70 % plochy ostrova pokrývá národní park. Díky němu se na ostrově zběsile nestaví obří golfová hřiště, kasina nebo velké ubytovací komplexy. Skýtá totiž nádhernou nedotčenou přírodu, která potěší oko leckterého návštěvníka. Panenská flóra a úchvatná fauna, to je Phu Quoc. Tropický deštný prales je navíc plný lián, vodopádů a potůčků, jejichž zvuky jsou dokreslovány cvrkotem exotického hmyzu a zpěvem ptáků. Doporučujeme navštívit některý z místních vodopádů a zaplavat si v malých jezírcích. Je to doslova ráj na zemi.

Ochutnejte místní kuchyni

Lokální kuchyni beze sporu kralují mořské plody. Ty jsou vždy čerstvé, pečlivě a s láskou připravené. I když mořským plodům příliš neholdujete, doporučujeme je alespoň vyzkoušet. Místní kuchyně je skutečně vyhlášená a třeba právě na poklady z moře změníte názor. A to není v souvislosti s místní kuchyní zdaleka vše. Phu Quoc je známý pro své pepřové plantáže a zejména pro výrobu celosvětově oblíbené rybí omáčky s výrazným odérem. Máte-li zájem proniknout do tajů její výroby, neváhejte a udělejte si výlet přímo do továrny.

Láká vás spíše sever Vietnamu? Majestátní hory, hluboká údolí, fotogenické scenérie, ale také domov řady etnických menšin nebo nejnavštěvovanější kout severozápadního Vietnamu. To všechno a spousta dalšího je Sapa – bývalé francouzské horské středisko, které vás do minuty zcela pohltí. Přečtěte si o něm více v článku Vietnamská Sapa je královnou všech kontrastů.

Peklo na zemi

Phu Quoc však v minulosti nepředstavoval pouze idylický ráj. V 50. letech minulého století sloužil ostrov jako vězení, známé pod jménem „Kokosová věznice“, pro politické vězně, pro odpůrce francouzské nadvlády. Později začali vězení plnit Američané válečnými zajatci. Zmíněné peklo na zemi však na ostrově nenechalo téměř žádné jizvy, proto spousta návštěvníků Phu Quocu nemá o věznici ani potuchy.

A co dál?

Hlavně klid. I přestože se ostrov stává stále oblíbenější destinací pro turisty, jde o klidné a tiché místo, kde si skvěle odpočinete.

Ostrov Phu Quoc tak hodnotíme jedničkou s hvězdičkou a jeho návštěvu rozhodně doporučujeme.

Nejširší nabídku průvodců a map Vietnamu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Býbop

Za mě osobně dávám známku 2-

Láďa

Škoda, že Long Beach není s bílým pískem. I těch ruských turistů už hodně přibylo. Pravdou je, že pořád se tu ještě dá najít klidné místo.
Jsme tu letos celou zimu, tak postřehy z Phu Quocu dáváme sem.

Mila

Super stránky a nádherný fotky Láďo.

Zdeněk

Phu Quoc je hezký, mám na něj hezké vzpomínky, ale když ho srovnám s pobřežím mezi NhaTrangem a HoiAn, tak hodně zaostává.  Přece jenom na můj vkus příliš mnoho turistů, na mnoha místech špína a hlavně bohatých Rusů.  http://www.vietnamista.cz/products/jsou-uredne-nejkrasnejsi-plaze-skutecne-nejkrasnejsi/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí