Mauricius: Ráj na zemi stvořený k odpočinku

Mauricius: Ráj na zemi stvořený k odpočinku

Spisovatel Mark Twain napsal: „Bůh prý nejdříve stvořil Mauricius a teprve pak se jeho obrazem inspiroval při stvoření ráje.“ Přesvědčte se, co je na tom pravdy!

Mauricius leží nedaleko Madagaskaru v indickém oceánu, je součástí souostroví Maskarény. Jeho obyvatelé jsou především potomci přistěhovalců. Mnoho z nich pocházelo z Indie, Francie nebo Afriky. Oficiálním jazykem je angličtina (a tou se také dobře domluvíte), nicméně místní mluví více kreolsky nebo francouzsky.

Část ostrova je obklopena vnějším útesem, který vytváří klidné a průzračně modré laguny a tvoří klidné zázemí pro plavání a vodní sporty. Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je mezi říjnem a květnem. V té době zde panuje léto, teplo, počasí je předvídatelné a fouká jen mírný vítr, ideální právě tak pro vodní sporty. V zimě (během našeho léta) je počasí méně stálé a fouká prudce. Na druhou stranu je zde o něco chladněji.

Co na Mauriciu tedy dělat? Ležet na pláži celý den? Prožít aktivní dovolenou? Možností je spousta, na ostrově najdete jak luxusní resorty, kde můžete strávit odpočinkovou dovolenou snů, tak aktivní vyžití. Z vodních sportů patří mezi oblíbené kitesurfing, výlety lodí na malé ostrovy laguny a nebo vodní lyžování. Rozhodně si nenechte ujít šnorcholování v mělkých vodách s korálovými útesy na dně.

Mauricijská divoká příroda přímo vybízí k objevování. Místní džungle ukrývá mnoho exotických druhů rostlin i zvířat. Některé druhy se zde zachránily před vyhynutím – například vzácný holub růžový. Můžete zde také pozorovat obrovské želvy žijící na ostrůvku Île aux Aigrettes, delfíny, velryby a dokonce i žraloky.

Pokud se chystáte na Mauricius, můžete dovolenou propojit i se sousedním ostrovem Réunion. Ten ocení především příznivci turistiky a outdooru. Ideální je začít svou cestu právě na Réunionu a poté si odpočinout na malebných plážích Mauriciu. Inspirujte se v článku Réunion: Outdoorové cestování v Indickém oceánu.

Mauricijská kuchyně je kapitola sama pro sebe. Nejlépe ji poznáte, pokud se vyhnete všem luxusním hotelovým restauracím a usadíte se do některého z plážových barů, kde připravují ryby těsně u rybářskch lodí, které je vylovily. Ochutnejte místní kari (které sem přinesli Indové a vylepšili ho místními surovinami), mořské plody a oblíbený salade d’ourite (chobotnicový salát). Jako zákusek si na místním tržišti kupte vynikající čerstvě utržené ovoce.

Kam se na Mauriciu podívat, až vás ormzí odpočinek na pláž?

Nejširší nabídku průvodců a map Mauricia (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Rezervace Île aux Aigrettes

Tato oblíbená přírodní rezervace leží na ostrově zhruba 800 metrů od pobřeží. Zachovává velmi vzácné zbytky pobřežních lesů na Mauriciu a poskytuje útočiště pro řadu endemických a ohrožených druhů živočichů. Návštěvy jsou možné pouze jako součást prohlídky s průvodcem, a to z Pointe Jérome, poblíž Le Preskîl. K nejvýznamnějším patří obrovské želvy Aldabra, ebenové stromy, divoké orchideje a ohrožený růžový holub a další vzácné druhy ptáků.

Vesnice Chamarel

Chamarel je je nádherná horská vesnička známá po celém ostrově díky své tiché originální atmosféře, chladnému vánku a rumu světové úrovně. Skvěle si zde odpočinete od vyhřátých mauricijskýh pláží a jejich ruchu. Právě zde leží slavná Terres de 7 Couleurs a Rhumerie de Chamarel a je to západní brána do Národního parku Black River Gorges.

Ostrov Rodrigues

Pokud vám zbyde více času, vydejte se na ostrov Rodrigues, další ze souostroví Maskarény. Dohromady s Mauriciem tvoří Mauricijskou republiku. Ale pozor! leží od něj 600 kilometrů – výlet tedy nestihnete za jedno odpoledne 🙂 Je dlouhý 18 km a jeho součástí je spousta lagun 7 km korálových útesů. Hlavním městem je šestitisícový Port Mathuri a žijí zde především obyvatelé původem z Afriky. Tempo života je zde neskutečně pomalé a ostrovu se často přezdívá „Mauricius před čtvrt stoletím“. Skvělé jídlo, krásné přírodní památky a neuvěřitelně přátelská atmosféra vám určitě utkví v paměti jako jeden z těch krásných zapomenutých zážitků z odlehlých koutů světa.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí