Réunion: Outdoorové cestování v Indickém oceánu

Réunion: Outdoorové cestování v Indickém oceánu

Ostrov Réunion leží v Indickém oceánu poblíž Madagaskaru v souostroví Maskarény. Díky jedinečné přírodě se sem vydávají dobrodruhové z celého světa.

Réunion je se svým výjimečně rozmanitým terénem destinací snů pro milovníky outdooru. Hlavní aktivitou je zde turistika. Můžete si zde naplánovat jak jednoduché výlety na jeden den, ale i těžsí vícedenní treky. Vystoupit můžete na některý z populárních vrcholů, například na známý Piton de Neiges vysoký 3017 metrů. Pokud byste chtěli ještě adrenalinovější vyžití, můžete si zde užít i paragliding, canyoning, jízdu na horském kole, rafting a nebo si prohlédnout ostrov z koňského hřbetu. Na západním pobřeží je také několik lokalit vhodných pro potápěče.

Místní krajina je skutečně rozmanitá. Čekají vás zde smaragdové lesy, úžasná horská krajina, vodopády, panoramatické výhledy, ale také energická pobřežní města a malebné pláže s bělostným i černým pískem. Na Réunionu se mísí kreolská, africká, indická, čínská a francouzská kultura. Tyto vlivy jsou patrné například na architektuře a historických památkách, náboženských stavbách i koloniálních budovách. Multietnickou atmosféru si můžete také užít na některém z místních festivalů.

Pokud se chystáte na ostrov Réunion, je takřka povinnost vystoupit alespoň na jednu z místních sopek. Inspirujte se například článkem o výstupu na známou Trou de Fer.

Na Réunionu bude v sedmém nebi každý gurmán. Multikulturní vliv se promítá také do ostrovní kuchyně. Skládá se z dobře sladěné směsi kreolských, indických, čínských a francouzských vlivů. Dejte si v některé z místních malých plážových restaurací rybu čerstvě vytaženou z moře a na tržišti ochutnejte místní avokádo, mango, liči a nebo sladké banány. Francouzský vliv uvidíte také v podobě malých pekárniček, kde můžete ochutnat vynikající croisanty a bagety.

Která místa při cestování po ostrově nevynechat?

Cirque de la Mafate

Cirque de Mafate je horské údolí ve vnitrozemí ostrova Réunion. Je jednou ze tří kalder vyhaslé sopky Piton des Neiges. Oblast je obklopena strmými srázy a hlubokými roklemi a je dostupná pouze pěšky nebo vrtulníkem. I když leží nedaleko pobřeží, příroda zde neztratila nic na své divokosti.

Centrem Mafate je vesnice La Nouvelle, kde funguje škola, kostel a několik obchodů a restaurací. Dále se zde nachází osm menších osad zvaných îlets, kde jakoby se zastavil čas. Návštěvníci mohou přenocovat v boudách zvaných gîtes. Oblast je pojmenována podle vůdce vzbouřených otroků, kteří zde našli útočiště v polovině 18. století. Jejich potomci zde dosud žijí. Do oblasti kromě silnic nevede ani elektrické vedení, v současné době si místní vyrábějí elektřinu pomocí solárních panelů.

Piton de la Fournaise

Piton de la Fournaise je nejznámější přírodní atrakcí ostrova. Místní ho jednoduše nazývají le vulcan (sopka). Piton de la Fournaise je aktivní geologický zázrak, jehož erupce nejsou nijak vzácné – v dubnu 2007 se centrální téměř kilometr široký kráter zhroutil o 300 m a na jeho jihovýchodních bočních stranách se vytvořily nová lávová pole až k pobřeží ostrova. V srpnu 2015 byla zatím poslední erupce, i když byla méně silná. K okraji kráteru sopky se můžete vydat buď pěšší cestou, dojet až na jeho okraj po silnici a nebo zvolit přelet vrtulníkem příímo nad kráterem.

Cirque de Cilaos

Špičaté vulkanické vrcholy, hluboké rokle, zelené lesy a vířící mraky dodávají těmto končinám pohádkovou atmosféru. Malé vesničky rozeseté po zelených kopcích lákají k návštěvám místních a dodávají výhledům nesporný půvab. Některé výhledy v Cirque de Cilaos v kráse máloco překoná. Cesta sem ale není snadná. Vede sem silnice RN5 spojující města St. Louis a Cilaos, která překonává přes 400 serpentýn a zákrut. Ve spoustě z nich si ale můžete užívat ohromné výhledy. Tak šťastnou cestu!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí