Florida: Z bohémských čtvrtí v Miami až do Lasturové republiky na Key West

Florida: Z bohémských čtvrtí v Miami až do Lasturové republiky na Key West

Florida je obrovská a říká se, že čím jižněji, tím lepší pláže. Pokud si to chcete ověřit na vlastní kůži, vyrazte na trip z Miami až na Key West!

Key West je nejjižnější bod USA, kde už na vás dýchne spíš atmosféra Karibiku. Kuba je odsud koneckonců vzdálená jen 150 km po moři.

Samotné centrum Miami není pro turisty příliš atraktivní, víc zábavy si užijete v okolních čtvrtích. Pokud chcete zažít kubánskou atmosféru, vydejte se do čtvrti Little Havana. Milovníci nezávislého umění a street artu se scházejí ve Wynwoodu a ty nejdražší značky nakoupíte nebo jen okouknete v Design Districtu. Kdo však nenavštíví Miami Beach, jako by na Floridě nebyl. Jedna z nejslavnějších pláží světa lemuje ulici Ocean Dr., po níž se vedle fantastických hotelů ve stylu art deco projíždějí frajeři v nadupaných sporťácích, s kubánským doutníkem v koutku úst a volume otočeným hodně doprava.

Nejširší nabídku průvodců a map USA (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

42 mostů mezi floridskými Keys

Kousek na jih od Miami se už táhnou floridské Keys – pás asi 100 ostrůvků a ostrovů, které spojuje 42 mostů. Zážitkem je už samotná, asi 260 km dlouhá vyjížďka. Zastavit a něco zažít ale můžete prakticky kdekoliv. Hned první řetězec ostrovů s názvem Key Largo je světovým centrem potápění. Pokud se chcete podívat na mořské korály a nemuset se moc namáhat, můžete vyjet na projížďku lodí s průhledným dnem. Zkušenější potápěči potom mohou dokonce prozkoumat největší lodní vrak na světě, Spiegel Grove, který sem byl převezen právě pro jejich potěšení.

Pokud vás spíš než pozorování mořských živočichů zajímá jejich lov, vydejte se jen kousek dál na ostrůvky Islamorada. Chlubí se největší koncentrací rybářů na metr čtvereční a konají se tu nejrůznější rybářské turnaje a soutěže. Místní restaurace vám váš úlovek za malý poplatek ochotně připraví.

Směrem dál na jih narazíte na pláž Sombrero Beach v městečku Marathon nebo pláže v Bahia Honda Parku, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na Floridě. Mezi nimi přejedete nejdelší most na celé trase – Seven Mile Bridge, přes deset kilometrů dlouhý most spojující Marathon a Little Duck Key. V Bahia Honda Parku můžete strávit klidně několik dní, ať už vás zajímá příroda, opalování, potápění, rybaření či historie Florida Keys. Například že tu dříve vedla železnice, kterou zničil hurikán v roce 1935. O tom všem se můžete dozvědět v místním muzeu.

Na návštěvě v Lasturové republice

To se už pomalu dostáváte k cíli cesty, kterým je Key West, největší a nejznámější z ostrovů. Zdejší obyvatelé tu v roce 1982 napůl vážně a napůl v žertu vyhlásili svou Conch Republic, neboli Lasturovou republiku, jako výraz toho, že se necítí jako typičtí občané USA, a letos oslaví už 35 let od založení. Zdejší atmosféra je mírně řečeno opravdu velice uvolněná a má mnohem blíže ke střední Americe. Svého času uchvátila i Ernesta Hemighwaye, jehož dům můžete navštívit. Ten stojí nedaleko ulice Duval Street, kde se děje vše podstatné na ostrově. Vyfotit se můžete u zmíněného nejjižnějšího bodu Spojených států a pozorovat ikonický západ slunce. Po setmění se zdejší bary naplní místními umělci, bohémy a sympatickými podivíny, které toto magické místo přitahuje jako magnet.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí