Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Indonesia – Java

J.

Ahoj, poradte nekdo klidnejsi misto na vychodni Jave v Indonesii , kde se da vegetovat, plaze, ne vysoke ceny pro turisty.. Jsem v Yogyakarta a mirim na Bali, ale chci se zastavit nekde cestou… vedle more a nejaka ta sopka je plus 🙂 Dik J.

Zkušenosti čtenářů

Petr Daubner

Ahoj, pláže Ti neporadím, ale jedno z nejkrásnějších míst nejen v Indonésii, ale i na světě, je podle mě sopečný komplex Bromo – Semeru. Dá se sem koupit výlet s agenturou z nedalekého Malangu, ideální je to udělat ve více lidech a pak Tě to vyjde celkem levně. Spí se na horské chatě a pak se jde na východ slunce. Nikde jinde na světě jsem neviděl tak úžasnou krajinu jako je tady, sopky jsou fakt nádherné. Více najdeš v mém článku zde: http://www.kompas.estranky.cz/clanky/clanky—asie/krakatau-tambora-foto-indonesia-indonesie-volcanos-indoneske-sopky-java-lombok-rinjani-flores-keli-mutu-bajawa-photo.html. Byl jsem tam v roce 2006 a máš u toho i fotky…

MartinT.
Petr Daubner:

Jedeš-li k Semeru, jeď z Malangu. Jedeš-li pod Bromo do vesnice Cemoro Lawang (kde jsou zřejmě nejznámější a nejúchvatnější výhledy), pak je výchozím místem Probolinggo, odkud to nahoru do kopců trvá cca 2,5 hodiny velmi pomalu jedoucím bemem (mikrobusem).
Jinak, z Malangu se dá jet na jih (cca 2-3 hod) do vesnice Sendang Biru a následně na ostrůvek Sempu. Pláž a útesy jsou i v místě zvaném Ngliyep, výchozí bod opět Malang. Ovšem pozor, jižní oceán je riskantní na koupání (vlny, proudy). Ne nadarmo lidé v Yogye věří, že tam sídlí Nyai Roro Kidul neboli Královna jižních moří. Docela zajímavý výlet z Yogyi je i na Pantai Baron a okolní pláže (cesta vede přes Wonosari docela zajímavým venkovským regionem). No, a abych nezapomněl, pláže se vyskytují i v oblasti města Pacitan na jih od Sola. A sopky? Kromě sopek u Yogyi je zde i Gunung Lawu u Sola (na jeho svazích např. pěkný chrám Candi Ceto), kromě Semeru je nedaleko i Arjuna, na V Jávě ještě Kawah Ijen… Jestli ovšem mohu doporučit, tak při nedostatku času je vhodné zaměřit se jen na jednu „mezioblast“ a nenechat si na Bali málo času, neb vnitrozemí je velmi malebné (většina pláží je tam naopak nezajímavá a přeplněná). Mimochodem, buď připraven na jižním Bali i na nápisy v ruštině.

Jenda

jak se člověk připravuje na nápisy v ruštině ?

MartinT.
Jenda:

Tím, že o tom víš předem a tak nejsi příliš překvapen, když uprostřed Monkey Forest v Ubudu uvidíš hlučící skupinu volající „Pápa, posmotri, obezjana!“ Jinak to samozřejmě není nic mimořádného, jen že Rusů je na Bali čím dál více, nějak si to oblíbili.

Jenda

sem 6.1. šel z metra Muzeum Václavákem na Staromák a ruský jazyk byl nejčastěji slyšený.

Honza Králíček

Jestli ti mohu poradit, tak z Jávy na Bali moc nespěchej. Zajeď si na obě zmiňované oblast / Bromo, Ijen/.- Na Bali je opravdu hodně nuda a i s tím koupáním je to pravda, hlavně v okolí Denpasaru.

MartinT.
Honza Králíček:

S první půlkou posledního souvětí o nudě na Bali si dovoluji nesouhlasit. Každého zajímá něco. Na Bali je zajímavé, zjednodušeně řečeno, že 1) navzdory několika desetiletím intenzivního turismu si zachovává relativně autentickou tvář a 2) na malém prostoru se vyskytuje několik krajinných typů včetně pohlednicové tropicky-zemědělské krajiny. Indonésii jsem navštívil cca 13x, a zastávku na Bali jsem vykonal v přibližně polovině případů a nikdy jsem nelitoval, byť loni na podzim jsem byl mírně zklamán z provozu a ruchu v jindy klidných oblastech. Pláže jsou i jinde a bez „blázince“, souhlas.

hnza
MartinT.:

ano, přiznávám zjednodušení o Bali, vnitrozemí je malebné, zýžová políčka jsou neuveřitelně ve vodováze, ale celý ostrov je ediáně profláknutý. H

MartinT.
hnza:

Pokud je někde malebně, ale zároveň nuda, protože se o tom hodně píše v MÉDIÍCH…tomu bych se nebál říct „cestovatelké snobství“. Já mám třeba rád Prahu i přes ty davy a publicitu, a nejinak tomu je i u Bali, kde se zatím naštěstí víc lidí soustřeďuje v těch divných místech.

Max
Honza Králíček:

Taky s tím nemůžu souhlasit. Bali má své kouzlo a tím kouzlem rozhodně není Kuta. Myslím že ohledné toho koupání jsi měl zřejmě na mysli právě toto místo. Je tu už taková Itoška. ? Je pravda, že ostrov je poměrně malý a turistický ruch je v posledních letech výrazný. Dokonce to začíná znervózňovat i samotnou Indonéskou vládu. S přílivem turistů se začíná ostrov plnit i přistěhovalci z jiných ostrovů, který sem míří za obživou. Ale jinak má Bali i svoji kulturu, náboženství, umění a historii. Co se týče Ruštiny, no co…většina populárních světových letovišť je tak trochu odkázaná na staré pořekadlo: „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“. V Chorvatsku to byla léta třeba Čeština. Dnes máme české nápisy v příhraničních Německých supermarketech. Ruština částečně ovládá i Egyptské turistické centra. A bohužel pravdou je že i Prahu začíná pomalu ruština okupovat. Nejen že na Václaváku si nejlépe koupíte párek nebo klobásku v ruském jazyce ale pokud budete na Žižkově, tak si všimněte že všechny realitní kanceláře mají vyvěšené inzeráty v češtině a ruštině.

MartinT.
Max:

Maxi, neřekl bych, že indonéskou vládu může něco „znervózňovat“. To slovo by se snad dalo použít za situace, kdy zemi v nějakém ohledu hrozí velký průšvih. Například terorismus – rozjedou se bezpečnostní akce. Nebo rostoucí náklady na dotování pohonných hmot – i přes protesty se zdraží benzín. Ale co třeba korupce – ta tamní vládu znervózňuje pouze rétoricky (obávám se, že podobně jako u nás). Podobné to bude i ve věci migrace a turismu na Bali. Ovšem může to dělat starosti na úrovni provinční vlády. Nechci se příliš přít o slovíčka, ale pobavil mne výraz, že indonéská vláda je z něčeho nervózní. V druhém prezidentském období SBY se naopak ukazuje, že prezident i jeho parta se vyznačují značným stupněm odtažitosti od reálných problémů (třeba rostoucí náboženská netolerance, korupce, fungování policie a soudů, zaostalá infrastruktura). Ale to už jsem trochu odbočil od tématu cestování 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: