Vzrušující a zajímavá krajina nás doprovází až před FADA, ještě urazit posledních 20 kilometrů. Podél pisty jsou ne některých úsecích narovnané kameny a zrovna se chci Mussy zeptat na smysl těch malých « patníků » když se za zatáčkou vynoří začernalé torzo tanku. Zastavujeme.
V indických horách Garhwálu se prolínají dávné doby s dneškem a rozdíl mezi vlastní zkušeností a pověrou splývá podobně jako v mracích zahalené hory s oblohou. Cílem není některý z vrcholů ani osvícení u věhlasných guruů. Jsou jím lidé.
Ráno výměna všech baterií. Jak ve fotoaparátu tak v čelovce a v GPS. Po pár kilometrech se sevření skal uvolnilo, otevírá se jakési kotlinka se sporou zelení. Jérôme zde doplňuje vodu ze studny OVE YESKA, rámované pěknými palmami dum-dum.
Duch zaniklých kultur Irska stále žije v tajemných mohylách či megalitických stavbách a vzbuzuje otázky. Umění a architektura neolitických míst Meathu na ně může odpovědět jen v podobě toho, co se zachovalo: hrobek a obrazů vytesaných do kamenných kvádrů.
Tibet je snem většiny cestovatelů. Tato země mystického kouzla, pustých plání a osobitých lidí je však pod čínskou správou, a tak je velmi obtížné navštívit ji svobodně. Málokomu se podaří prohánět se pod zasněženým Himalájem na motorce.
Věřte nebo ne, Francouzská Guyana je nedílnou součástí Evropské unie. Také tu leží známý kosmodrom v Kourou. Ale nejvíc tuto zemi „proslavila“ její trestanecká kolonie a film „Motýlek“ se Stevem McQueenem v hlavní roli.
Mapa Michelin 953 – Západní Afrika. Mapa, která pokrývá podstatnou část Sahary… Je to pouhý list potištěného papíru a nebo je to mocné gri-gri? Nebo fetiš s šamanskou mocí? Asi to záleží na okolnostech. Jisté je, že když nastanou krátké podzimní dny s deprimujícím deštivým počasím, nejlepším prostředkem k pozvednutí nálady je právě tahle mapa.