Cestování po Švýcarsku – nákladné, ale nádherné

Cestování po Švýcarsku – nákladné, ale nádherné

Švýcarsko je nejvýše položeným evropským státem. Jeho průměrnou nadmořskou výšku mají na svědomí Švýcarské Alpy, jež zabírají více než 57 % rozlohy státu. Hornatý terén tvoří úžasné scenérie, které rozhodně stojí za vidění. Pokud se chystáte tuto nádheru navštívit, připravte si na cestu nemalý finanční obnos. Proč je ve Švýcarsku dráž než jinde?

Na území středoevropského státu s rozlohou 41 000 km² se vyskytují vysoké hory a ledovce, skály, voňavé pastviny, lesy a klikaté potoky. Kromě přírody stojí ve Švýcarsku za vidění i historická města, jako Curych, Bern, Ženeva, Basilej a další. Ochutnáte tam pravou švýcarskou čokoládu, sýr a víno. Ať už se chystáte na výlety do přírody, nebo do „civilizace“ za historií, počítejte s tím, že si v tomto vyspělém státě připlatíte.

Nejširší nabídku průvodců a map Švýcarska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Proč je ve Švýcarsku draho?

Mezi nejvýnosnější odvětví švýcarské ekonomiky patří sektor služeb. Právě bankovnictví a cestovní ruch způsobily, že se ze Švýcarska stal nejbohatší vnitrozemský stát na světě. Proslulé hodinky, čokoládu a sýry, které se v něm vyrábějí, není nutno představovat. Za zmínku stojí produkce automobilových komponentů, žádaných hlavně v Německu, USA a ve Francii. Ani chemický a farmaceutický průmysl však nezůstává pozadu. Švýcarská farmacie patří mezi světovou špičku a 90 % produkce je určených na export. Díky státní ekonomice si obyvatelé užívají nadprůměrnou životní úroveň a díky ní sami nabízejí kvalitní služby turistům – samozřejmě také za vyšší ceny.

Zvolit cestovku, nebo jet „na blind“?

Pokud jste se rozhodli tuto krásnou zemi navštívit, máte na výběr z velkého množství zájezdů od cestovních kanceláří. Zájezdy nabízejí různorodé trasy, ať už pěšky, nebo na kole. Pokud patříte mezi odvážnější, zkuste cestování „na blind“. Obyvatelé hornatého státu jsou milí a ochotní a rádi vás svezou stopem. Levný nocleh seženete buď v městském hostelu, nebo ve skromném horském srubu. Jídlo na cesty pořídíte v řetězcích a všude se bez problému domluvíte anglicky. Výlet na vlastní pěst vás vyjde levněji, stačí vám mapa nebo rada znalého průvodce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí