10 nejčtenějších článků roku 2020

10 nejčtenějších článků roku 2020

Přinášíme vám výběr 10 nejčtenějších článků za rok 2020. Četli jste je všechny?

Ačkoli loňský rok cestování příliš nepřál a všichni se těšíme, že v tom letošním budeme mít více možností, malé ohlédnutí si přece jen zaslouží. Přinášíme vám výběr 10 nejčtenějších článků za rok 2020. Četli jste je všechny?

1) 10 nejkrásnějších míst portugalského Algarve, nejslunnějšího místa Evropy

Hodně vás loni zajímalo Portugalsko. Mezi nejčtenějšími články se objevilo hned dvakrát. Algarve je nádherné a dle statistik tam slunce svítí až neuvěřitelných 300 dní v roce. Pobřeží, které má téměř 200 km a omývá ho Atlantický oceán, nabízí nepřeberné množství písečných pláží, tu malých romantických lemovaných skálami okrové barvy, tu dlouhých prostorných končících za obzorem. Inspirujte se výběrem 10 nejkrásnějších míst Algarve, která byste neměli vynechat a naplánujte si výlet na (doufejme!) letošní rok. #zasecestuj

2) Podrobný návod, jak na Transsibiřskou magistrálu

Naši čtenáři jsou velcí dobrodruzi. Článek, který uvádí podrobný návod, jak na Transsibiřskou magistrálu, patří už několik let mezi ty nejoblíbenější. Je tato cesta pro vás také (zatím) nesplněným snem? Začněte plánovat, třeba to letos vyjde! #zasecestuj

3) TOP 10 míst, která navštívit v Austrálii

Vysokou čtenost měl i článek s tipy na nejzajímavější místa v Austrálii: rozlehlé národní parky s jedinečným ekosystémem, přírodní úkazy, tisíce druhů zvířat i rostlin, pohoří či ostrovy. Za návštěvu však stojí i města, kde se prolíná hned několik kultur. Projděte si seznam míst, která byste při návštěvě Austrálie měli rozhodně zařadit do svého itineráře.

4) 8 zajímavostí, které jste o Norsku (možná) nevěděli…

Věděli jste, že norské národní jídlo je ve skutečnosti pizza Grandiosa? A dokázali byste říct, co je to ostehøvel? Pokud ne, nezbývá nic jiného, než si přečíst článek o norských zajímavostech. Když se řekne Norsko, každý si totiž jistě představí studenou severskou zemi, fjordy, hory, polární medvědy a neohrožené Vikingy. Ale Norsko toho v sobě ukrývá mnohem víc.

5) Výstup na rakouský Hoher Dachstein třikrát jinak aneb najděte si tu pravou trasu

Výstup na nejvyšší bod masivu Dachstein (2993 m. n. m.) patří mezi oblíbené turistické cíle. Právě proto patří náš článek s tipy na výstup mezi nejoblíbenější. Nabízíme tři trasy, z nichž si můžete vybrat tu, která vám podle vašich možností a chuti sedne nejvíce.

6) Kam na lyže? 7 nejlepších lyžařských středisek v Itálii

Letos to zatím na lyžovačku v Itálii moc nevypadá… ale loni to ještě chvíli šlo, a tak byl náš článek s tipy na 7 nejlepších lyžařských středisek v Itálii populární. Slunečné italské Alpy nabízí lyžování v příjemných podmínkách na mírnějších dlouhých a dobře udržovaných sjezdovkách. A kdo ví, třeba to letos ještě vyjde. #zasecestuj!

7) Top 7 treků v Evropě, které by měly poznat tvoje toulavé boty

Tenhle článek zraje jako víno. Stále oblíbený a stále aktuální. I v Evropě se skrývá mnoho možností, kam vyrazit na trek – nejtěžší, nekrásnější, nejdelší. Top 7 nejzajímavějších treků na starém kontinentě. Který trek je ten TOP pro vás a proč? Podělte se s námi v komentářích.

8) TOP 7 specialit portugalské kuchyně, které musíte otestovat ma vlastní chuťové buňky

A dostáváme se k druhému článku z Portugalska, který se umístil mezi těm nejčtenějšími. Když se řekne Portugalsko, jaká dobrota vás napadne jako první? Většinu z nás asi pastel de nata, což jsou sladké košíčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem. Portugalská kuchyně toho ale nabízí mnohem víc. Přesvědčte se sami.

9) TOP 7 míst, která navštívit na Zakynthosu

Pláž z titulku jste už určitě někde viděli – jedná se o nejfotografovanější pláž na Zakynthosu. Není to ale jediné místo na ostrově, které si zaslouží pozornost. Tyrkysové moře, květy hrající pestrými barvami, bělostné pláže, tajemné jeskyně i potápění s mořskými želvami. Prohlédněte si všech sedm míst, které byste rozhodně při návštěvě Zakynthosu neměli vynechat.

10) TOP 15 zajímavostí Mauriciu: Le Morne, Port Louis, Chamarel, Grand Basin a další

A dostáváme se do finále. Co si představíte, když se řekne ostrov Mauricius? Bílé písečné pláže? Správně, ale to není všechno. Prohlédněte si 15 nejzajímavějších míst afrického ostrova Mauricius, situovaného v Indickém oceánu. Pyšní se zejména přírodními rezervacemi.

Jsme zvědaví, co nám přinese rok 2021 a jak bude vypadat příští souhrn s nejoblíbenějšími články v roce. A co vy, kdybyste si mohli vybrat alespoň jedno místo, na které byste se chtěli letos podívat, jaké by to bylo? Napište nám do komentářů, ať vám můžeme usnadnit plánování článkem a inspirovat vás našimi tipy. A nezapomeňte sledovat naši novou rubriku #ZASECESTUJ, kde najdete seznam zemí, kam a za jakých podmínek můžete jet, spolu s nejaktuálnějšími informacemi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: