Zkraťte si čekání na léto návštěvou Miami

Zkraťte si čekání na léto návštěvou Miami

Průměrných 24 stupňů ve stínu po celý rok, rozlehlé písečné pláže, nepřeberné možnosti kulturního vyžití a rušný noční život. To všechno jsou důvody, proč patří Miami mezi jednu ze světově nejoblíbenějších a nejvíce turisticky vyhledaných destinací. Při jeho návštěvě jen těžko uvěříte, že ještě nedávno byla tato velká mrakodrapová krajina postmoderní doby pouze chátrající ovocnou farmou…

Miami Beach

Ikonou celé Floridy se nepochybně stala South Beach, známá jako vůbec nejznámější a nejlepší pláž na celé Floridě. South Beach je pověstná svými luxusními hotelovými komplexy, jejichž budovy se rozkládají doslova pár metrů od pláže na Ocean Drive a Collins Avenue. Promenáda Ocean Drive by mohla být kapitola sama o sobě. Najdete zde stovky restaurací, kaváren, barů a nočních klubů.

V této části se rozkládá i nádherná Art Deco architektura, typická okouzlujícími domky pastelových barev. Nachází se zde i bývalá residence módního návrháře Versaceho, jež patří mezi nejvíce fotografované domy v Severní Americe. Kousek dál na Washington Avenue naleznete World Erotic Art Museum (Světové muzeum erotického umění), jehož sbírka zahrnuje tisíce soch, kreseb, maleb a fotografií dokumentujících erotické umění světoznámých umělců jako je Picasso, Salvator Dalí, Fernando Botero a dalších.

Noční život v Miami

Přestože se říká, že se noční život od devadesátých let, kdy byly bary plné nejrůznějších celebrit, značně zklidnil, i nadále si Miami zachovává pověst hlavního města nočního života. Není divu, taneční parket je zde součásti téměř každého baru i restaurace. Zkrátka a dobře South Beach je místo, kde to tepe ve dne i v noci po celý rok, takže pokud míříte za zábavou, pak by vaše kroky měly vést právě sem. O něco klidnější, ale neméně krásná je Northern Miami Beach. Výhodou je čistější voda a levnější cena za ubytování.

Little Havana

V posledních letech zaznamenalo Miami nárůst obyvatel především díky imigrantům z Latinské Ameriky, kteří dnes tvoří velkou část populace. Není tak divu, že zde španělštinu uslyšíte téměř na každém kroku, stejně často jako narazíte na hispánskou kulturu. Typická pro ni je především čtvrť zvaná Little Havana, která reprezentuje, jak již sám název napovídá, hlavní město Kuby. Rozmanitost latinskoamerické kultury se odráží v originálních restauracích a obchodech, barevných nástěnných malbách i pomnících minulých a současných hrdinů.

Nejširší nabídku průvodců a map USA (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Little Haiti

Další etnickou čtvrtí, na kterou můžete v Miami narazit je tzv. Little Haity, která byla v minulosti známá především díky vysoké kriminalitě a obchodům s drogami. Ačkoliv se dnes situace o něco zlepšila, i dnes se můžete s těmito nešvary setkat.

Miamský přístav je vstupní branou do Karibiku. Nechte se inspirovat Top 7 ostrovy v Karibiku, které byste rozhodně měli navštívit.

Nákupy v Miami

Na své si v Miami přijdou i milovníci nakupování. Kromě toho, že je v Miami o něco nižší prodejní taxa, nabízí Miami i jeho okolí opravdu nekonečné nákupní možnosti. Od místních butiků, přes velká nákupní centra, až po obří outlety. Přímo v centru South Beach (mezi Alton Road a Washington Avenue) se nachází Lincoln Road Mall, široká promenáda plná obchodů, kaváren, barů, restaurací, a galerií. Široký výběr nejnovějších kolekcí najdete v nákupním centru Aventura Mall na Biscayne Boulevard. Tomu ovšem odpovídají i poněkud vyšší ceny.

Alternativou mezi mallem a outletem je nákupní centrum Dolphin Mall. Oproti luxusní Aventuře zde naleznete široký výběr zboží za mnohem příznivější ceny. Největší outletové centrum nejenom v Miami, ale i na celé Floridě naleznete asi hodinu severně od Miami ve městě Sunrise, Sawgrass Mills. Doporučuji sledovat různé prospekty, denní tisk, ale i letáčky v hotelech, často zde najdete slevové kartičky a kupony, které můžete uplatnit v těchto nákupních centrech a mnohdy tím ušetřit třeba třetinu ceny.

Okolí Miami

Doslova za humny Miami naleznete dvě přírodní rezervace: Everglades s pověstnými aligátory a Key Biscayne, kde se nachází světoznámé mořské akvárium s delfíny a kosatkami. Za návštěvu stojí i nejjižnější město kontinentálních Spojených států ostrov Key West. Jedná se o námořní přístav, který se nachází zhruba 200 km od Miami a pouhých 150 km od kubánské pevniny. Pokud budete mít možnost na toto jedinečné místo zavítat, věřím, že budete jeho krásou okouzleni, stejně tak jako byl v minulosti i spisovatel Ernest Hemingway, který zde strávil část svého života.

Miamský přístav Port of Miami, známý jako mekka zaoceánských výletních lodí, patří mezi nejvytíženější přístavy na světě. Každoročně odbaví téměř 4 miliony pasažérů výletních lodí, které odsud denně vyplouvají na několikadenní plavby po pohádkovém Karibiku. Pokud do Miami zamíříte, rozhodně si  tento výlet nenechte ujít.

Na portálu Letuška.cz najdete ty nejlevnější letenky do celého světa, třeba i do Miami.

letuška logo

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí