Španělsko

Kromě kontinentálního území Španělsku patří i Baleáry ve Středozemním moři a Kanárské ostrovy v Atlantiku. Dále pak autonomní města Ceuta a Melila na africkém kontinentu a Španělské severoafrické državy. Španělsko dalo světu mnohé významné umělce, jejichž muzea jsou rozeseta po celé zemi. K náštěvě lákají národní parky v Pyrenejích, arabská architektura v Cordobě a Granadě. Krajinu pokrývají olivové a pomerančové háje a vinice, které přerušují ostrůvky vesnic s typicky bílou středomořskou architekturou.

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR MAP A PRŮVODCŮ na www.KnihyNaHory.cz:
MAPY ŠPANĚLSKA a PRŮVODCE ŠPANĚLSKEM

Články o zemi

Láska na kolech – proč je cestování obytným autem ten nejlepší způsob cestování
Cestování s dětmi

Láska na kolech – proč je cestování obytným autem ten nejlepší způsob cestování

Co kdyby vám někdo řekl, že existuje dovolená, která může být už od prvního okamžiku nekonečným dobrodružstvím plným jedinečných zážitků a nezapomenutelných vzpomínek pro celou rodinu? A navíc, že ani nemusíte cestovat někam daleko a tohle všechno si můžete užít klidně pár kilometrů od vašeho domova? Že je to nepředstavitelné? Přitom je to tak snadné! Řeč je o cestování obytným autem.

EXTREMADURA: Paprika nad zlato
Města

EXTREMADURA: Paprika nad zlato

Život v Extremaduře, ve španělské nejzápadnější autonomní oblasti, kam jezdí na dovolenou hlavně Španělé, se točí kolem tří věcí, které mají pro místní cenu zlata: papriky, šunky a nádherné přírody. 

Nádherná místa kousek od Pamplony
Kulturní památka

Nádherná místa kousek od Pamplony

Pamplona je hlavním městem španělského autonomního státu Navarra. Když už do této krásné oblasti vycestujete, rozhodně nezůstávejte pouze v Pamploně, ale prozkoumejte i blízké a lehko dosažitelné okolí, jež vám nabídne středověké památky i nádherné přírodní úkazy.

Největší bukový les v samém srdci Pyrenejí
Cyklocestování

Největší bukový les v samém srdci Pyrenejí

Iratský les se rozprostírá na severovýchodě Španělska v autonomní oblasti Navarra, jež je bývalé španělské království zasahující a okupující kdysi i území jižní Francie. Díky téměř nedotčenému přírodnímu bohatství můžete Irati prozkoumávat v každém ročním období a stále bude co objevovat.

Španělský Grand Canyon
Národní parky a přírodní skvosty

Španělský Grand Canyon

Jen těžko uvěřit, že krajinu, která svým vzhledem zapadá spíše na africký kontinent, a připomíná měsíční krajinu, najdeme jen několik kilometrů od Pyrenejí v zeleném regionu. Řeč je o Bardenas Reales de Navarra.

Cestování na Mallorce: moře, hory, trhy
Ostrovy a pláže

Cestování na Mallorce: moře, hory, trhy

Největší španělský ostrov Mallorca se pyšní nejen nádhernými plážemi s jemným světlým pískem a tyrkysově modrým mořem jedinečné čistoty, ale i skvělými podmínkami pro pěší horskou turistiku a cykloturistiku v kulisách cypřišových či borovicových hájů, které lahodí oku i nosu. Na své si přijdou též cestovatelé se zájmem o historii a lokální kulturu, kterou ztělesňují rušné trhy ve zdejších malebných městečkách a vesnicích.

Podrobnější info o zemi