HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

24. 3. Ačkoli jsou některé španělské regiony uzavřené a je umožněno cestovat pouze v rámci jednotlivých autonomních oblastí, region Madridu a jeho okolí je turistům přístupný. Ubytovací zařízení fungují bez omezení a v omezeném počtu je možné posedět i v restauraci či na terase. Jelikož koronavirová krize do značné míry omezila městský život a znepřístupnila řadu oblíbených památek, putování přírodou se jeví jako skvělý alternativní způsob, jak trávit volný čas. Například národní park Sierra de Guadarrama, který se nachází nedaleko španělského hlavního města, je vyhledávanou destinací příznivců horské turistiky. Zdejší hory jsou oblíbeným únikem z ruchu hlavního města do přírody, a to hlavně pro svou snadnou dostupnost – nabízejí nespočet tras a jednodenních výletů.  Vydejte se prozkoumat například žulový ráj La Pedriza.

22. 1. 2021 Španělsko vyžaduje od všech osob, které přicestují do země letecky či po moři z rizikových oblastí (kam spadá i ČR) negativní výsledek PCR (TMA nebo jiného založeného na odpovídajících molekulárních technikách – nejedná se o test antigenní) testu na COVID-19. Výsledek testu se nevyžaduje od osob mladších 6 let! 

22.12.2020 Je nutný negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnění formuláře. Zároveň platí omezení na přejíždění mezi některými provinciemi.

Nově platí zákaz vstupu na Tenerife.

26.11.2020 Je nutný negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnění formuláře. Zároveň platí omezení na přejíždění mezi některými provinciemi.

13.10.2020 Cesty do Španělska nejsou omezeny. Před příletem je nutné se zaregistrovat. Na letišti je kontrolován zdravotní stav. Na místě platí bezpečnostní opatření, roušky jsou na veřejnosti povinné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: