HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

7. 6. Pro vstup do ŠPANĚLSKA bude od 7. června uznáváno dokončené očkování. Všechny osoby přijíždějící do Španělska letadlem či po moři včetně těch tranzitujících musí vyplnit online formulář a obdržet příslušný QR kód. Kromě kódu je nově nutné předložit jedno z následujících potvrzení: potvrzení o dokončeném očkování, potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 nebo potvrzení o negativním výsledku PCR/TMA/antigenního testu. Výše uvedené platí i pro cestující přijíždějící po zemi. Děti do 6 let nepotřebují žádné z uvedených potvrzení, ale musí mít svůj QR kód.

26. 5. ŠPANĚLSKO má novou kampaň na podporu cestovního ruchu. Kampaň je pojatá ve stylu retro, a jejím cílem je připomenout staré dobré časy, kdy cestování bylo potěšením, a cestovali jsme beze strachu. Kampaň však chce také ukázat, jaká omezení jsme zažívali a  že letošní léto a podzim na nás čekají lepší časy. Po tolika stále stejných dnech si zasloužíte jedinečné zážitky ZASLOUŽÍTE SI ŠPANĚLSKO. Takový je hlavní slogan kampaně. Španělsko je stále tady a je bezpečné. Přijeďte za zážitky.

12. 5. Pro cestu na Baleárské ostrovy jsou potřeba 2 testy: jeden PCR test ne starší než 72 hodin při cestě na Menorcu a jeden antigenní test ne starší než 24 hodin před cestou zpět. Testování je dostupné na letišti Menorca a cena antigenního testu je 30 EUR.

19. 4. I přesto, že je ve ŠPANĚLSKU až do 9.5. nouzový stav, který představuje limity především v cestování mezi regiony, a uzavření některých památek, stav se pomalu zlepšuje. Ubytování fungují a jiné služby jako bary, restaurace a obchody mají otevřeno až do pozdních hodin, dle autonomních oblastí. Turisté mají oproti místním daleko více výjimek, protože znamenají pro místní ekonomiku velký přínos. Španělsko může být tedy i v době covidové díky menším davům turistů příjemnou destinací k odpočinku i pohlazení chuťových buněk. S CK Kudrna můžete vyrazit již 30.4. za poklady Andalusie!

15. 4. Španělsko vyžaduje od všech osob, které přicestují do země letecky či po moři z rizikových oblastí negativní výsledek PCR testu na COVID-19. Výsledek testu se nevyžaduje od osob mladších 6 let! Požadavek na test neplatí pro osoby zdržující se pouze v tranzitním prostoru kteréhokoliv španělského letiště s následnou cestou do jiné země. U pozemní dopravy je nutné předložit doklad o negativním PCR testu pouze při cestách občanů z Francie.

Test je nutné podstoupit v zemi původu cestovatele a ve chvíli příjezdu do Španělska nesmí být starší než 72 hodin. Před nastoupením cesty do Španělska v rámci vyplňování sanitárního dotazníku je nutné odpovědět na otázku, zda dotyčná osoba má odpovídající negativní výsledek testu. Při kontrole na španělském letišti či v přístavu může být tento výsledek testu vyžadován. Španělské úřady vyžadují, aby se jednalo o originál v tištěné nebo elektronické verzi, vyhotovený ve španělském, anglickém, francouzském nebo německém jazyce (v případě, že bude předkládán v jiném jazyce, musí být doplněn oficiálním překladem do španělštiny).

15. 4. Cestou po Camino de Santiago nevynechejte města Kastilie, León a La Rioja! Celá oblast je charakteristická svou rozlehlostí, takže tu najdete turisty zcela nepoznaná místa bez výrazných zajímavostí i velmi oblíbené cíle cestovatelů. Velkou část pokrývají nadmíru úrodné oblasti centrální planiny, která leží až ve výšce tisíc metrů a poskytuje skvělé podmínky pro pěstování obilí. Z kastilských zlatavých plání občas vykukují kopce korunované velkolepými strážními hrady, zelené oživení se ale koná až v živější vinařské oblasti podél řeky Río Duero na západě či v malé samostatné provincii La Rioja.

13. 4. Příchod jara, spojený s teplejším počasím a lepší náladou, obvykle láká k cestování. Pokud byste se rádi podívali do ciziny, ale bezpečně a zodpovědně, ideální příležitostí jsou španělské národní parky a ospalé vesničky v nich. A právě to nabízí Národní park Sierra de Guadarrama, který se rozprostírá kolem hlavního města Španělska Madridu. Jedná se o skutečně velkou oblast s unikátní faunou a flórou a nádhernými horami. V její severní části se v nejvyšších vrcholcích rozkládá pohoří Peňalara, které je jedním z nejmalebnějších míst v celém národním parku. Více se dočtete v našem článku.

24. 3. Ačkoli jsou některé španělské regiony uzavřené a je umožněno cestovat pouze v rámci jednotlivých autonomních oblastí, region Madridu a jeho okolí je turistům přístupný. Ubytovací zařízení fungují bez omezení a v omezeném počtu je možné posedět i v restauraci či na terase. Jelikož koronavirová krize do značné míry omezila městský život a znepřístupnila řadu oblíbených památek, putování přírodou se jeví jako skvělý alternativní způsob, jak trávit volný čas. Například národní park Sierra de Guadarrama, který se nachází nedaleko španělského hlavního města, je vyhledávanou destinací příznivců horské turistiky. Zdejší hory jsou oblíbeným únikem z ruchu hlavního města do přírody, a to hlavně pro svou snadnou dostupnost – nabízejí nespočet tras a jednodenních výletů.  Vydejte se prozkoumat například žulový ráj La Pedriza.

22. 1. 2021 Španělsko vyžaduje od všech osob, které přicestují do země letecky či po moři z rizikových oblastí (kam spadá i ČR) negativní výsledek PCR (TMA nebo jiného založeného na odpovídajících molekulárních technikách – nejedná se o test antigenní) testu na COVID-19. Výsledek testu se nevyžaduje od osob mladších 6 let! 

22.12.2020 Je nutný negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnění formuláře. Zároveň platí omezení na přejíždění mezi některými provinciemi.

Nově platí zákaz vstupu na Tenerife.

26.11.2020 Je nutný negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnění formuláře. Zároveň platí omezení na přejíždění mezi některými provinciemi.

13.10.2020 Cesty do Španělska nejsou omezeny. Před příletem je nutné se zaregistrovat. Na letišti je kontrolován zdravotní stav. Na místě platí bezpečnostní opatření, roušky jsou na veřejnosti povinné.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: