HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: muzea umění v Madridu, cíl svatojakubské pouti Santiago de Compostela, historická města Oviedo, Toro, Toledo, Zaragoza, Sevilla, El Escorial, Barcelona s Gaudího architekturou a skalní klášter Monserrat.

Cestopisy ze Španělska

Španělsko dalo světu mnohé významné umělce, jejichž muzea jsou rozeseta po celé zemi. Na poloostrově je několik míst s architekturou z dob arabské přítomnosti na poloostrově. Díky silnému katolicismu mají návštěvníci země často možnost zúčastnit se náboženských procesí a fiest. Místní obyvatelé jsou velice přátelští, mimo turistická střediska ale obvykle málokdo mluví anglicky.

Konstituční monarchie Španělské království, bývalá námořní a koloniální mocnost, se rozkládá na Pyrenejském poloostrově na jihu Evropy. Hlavou státu je od roku 1975 král Juan Carlos I. Kromě kontinentálního území Španělsku patří i Baleáry ve Středozemním moři a Kanárské ostrovy v Atlantiku. Dále pak autonomní města Ceuta a Melila na africkém kontinentu a Španělské severoafrické državy, pět ostrovů při marockém území spravovaných přímo španělskou vládou. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Španělka.

Zajímavosti ve Španělsku

Pobřeží Španělska omývá z východu Středozemní moře, ze západu Atlantik a ze severu Biskajský záliv. Ve vnitrozemí se nacházejí náhorní plošiny zvané mesetas. Na severu se tyčí Pyreneje, na jihu pohoří Sierra Nevada. K náštěvě lákají národní parky v Pyrenejích, arabská architektura v Cordobě a Granadě. Krajinu pokrývají olivové a pomerančové háje a vinice, které přerušují ostrůvky vesnic s typicky bílou středomořskou architekturou.

Další fotky ze Španělska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: