HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

25.12.2020 Je nutné mít vyplněný trasovací formulář.

Vstup na Madeiru je pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě. Také je nutné vyplnění formuláře a získání QR kódu.

Vstup na Azorské ostrovy je pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

2. 11. 2020 Během listopadu 2020 dochází v různých částech Portugalska k omezování služeb. Hranice sice zůstávají otevřené, ovšem situace se dynamicky mění, což může výrazně ovlivňovat turistické cesty.

Vstup na Madeiru bude možný od 1.7. pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

Pro vstup na Azorské ostrovy je nutný jak test, tak karanténa a vyplněný formulář.

Portugalsko lze označit za relativně bezpečnou zemi. Ve velkých městech a turistických destinacích však samozřejmě platí, že je nutné být obezřetný. Může zde docházet k drobným krádežím, kapsářství ale také k vykrádání automobilů. Zejména v oblastech, kde je více imigrantů například z Afriky nebo Jižní Ameriky dochází za tmy k přepadením. Bohužel v Portugalsku není legální vlastnit pepřové spreje, proto je nejlepší obranou nenosit nic cenného a nechodit po tmě osamoceně městem. To se týká především některých čtvrtí Lisabonu, Porta či Fara.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: