HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví a bezpečnost

18. 2. Závažný důvod je nutno indikovat v případě cest s pobytem v Portugalsku kratším nežli 48 hodin, kdy cestující z ČR žádá o uplatnění výjimky z povinnosti absolvovat karanténu viz níže. V dalších případech udání důvodu sice není předem požadováno, nicméně s ohledem na povinnou karanténu bude důvod a místo pobytu zkoumáno při příletu. Vzhledem k podmínkám nouzového stavu a platnému velmi přísnému „lock-down“, nedoporučujeme cestovat kromě zcela nezbytných případů.

Od 31. 1. je od cestujících z České republiky při příletu do kontinentálního Portugalska vyžadován negativní test, absolvovaný ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla (aktuálně navíc neexistuje přímé letecké spojení mezi Českem a Portugalskem a test vyžadují také tranzitní země/letiště). Kromě toho musí cestovatel z ČR absolvovat 14-ti denní povinnou karanténu doma nebo na místě určeném portugalskými zdravotními orgány. Výjimku z karantény v případě pobytu nepřesahujícího 48 hodin (nutno doložit zpáteční letenkou) mohou portugalské orgány udělit ve výjimečných případech.

V případě Madeiry je nezbytný negativní test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu + další opatření (přesné náležitosti dokumentu viz odkaz v bodu 4 níže). Důrazně doporučujeme cestovatelům na Madeiru absolvovat test na Covid-19 již v ČR před odletem, aby se vyhnuli možné déletrvající karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov.

V případě Azorských ostrovů platí od 20. 11. 2020 nově zavedená povinnost předložit negativní výsledek testu nikoliv staršího nežli 72 hodin již před nástupem do letadla s destinací na Azorských ostrovech a následného povinného kontrolního testování v případě pobytu více než 6 dní.

25.12.2020 Je nutné mít vyplněný trasovací formulář.

Vstup na Madeiru je pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě. Také je nutné vyplnění formuláře a získání QR kódu.

Vstup na Azorské ostrovy je pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

2. 11. 2020 Během listopadu 2020 dochází v různých částech Portugalska k omezování služeb. Hranice sice zůstávají otevřené, ovšem situace se dynamicky mění, což může výrazně ovlivňovat turistické cesty.

Vstup na Madeiru bude možný od 1.7. pouze s negativním testem na koronavirus, je možné si jej nechat zdarma provést po příletu, na výsledek však můžete čekat až 72 hodin v placeném hotelu a karanténě.

Pro vstup na Azorské ostrovy je nutný jak test, tak karanténa a vyplněný formulář.

Portugalsko lze označit za relativně bezpečnou zemi. Ve velkých městech a turistických destinacích však samozřejmě platí, že je nutné být obezřetný. Může zde docházet k drobným krádežím, kapsářství ale také k vykrádání automobilů. Zejména v oblastech, kde je více imigrantů například z Afriky nebo Jižní Ameriky dochází za tmy k přepadením. Bohužel v Portugalsku není legální vlastnit pepřové spreje, proto je nejlepší obranou nenosit nic cenného a nechodit po tmě osamoceně městem. To se týká především některých čtvrtí Lisabonu, Porta či Fara.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: