HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

TOP 7 nejživějších německých měst

TOP 7 nejživějších německých měst

Německá města jsou nabitá historií i dobrým jídlem. Je jich spousta a vybrat ty nejkrásnější a nejzajímavější je opravdu těžké. Nikdy ale nesmíme zapomenout na zelený Berlín, přístavní Brémy nebo Mnichov a jeho Oktoberfest.

Zeď nám spadla, kdopak nám ji postaví?

Zeď nám spadla, kdopak nám ji postaví?

Je fascinující, jak je lidská paměť krátkodobá. Stačí pár desítek let v životě ve svobodě a na otázku o původu Berlínské zdi se z úst středoškolačky dozvím, že je to vzpomínka na Hitlera a jeho třetí říši.

Mladí se jezdí bavit do Německa

Mladí se jezdí bavit do Německa

Surfování na Baltu, Braniborsko na in-linech, víkend v Berlíně nebo výstup na kolmou stěnu hory Watzmann. Čtěte tipy a zážitky studentů z cest po nedalekém Německu.

VIDEO: Evropská vodní metropole jménem Hamburk.

VIDEO: Evropská vodní metropole jménem Hamburk.

Hamburk je druhým největším městem Německa, zato mu patří prvenství mezi přístavy. Polohou na řekách Alster, Bille a Labe si ale zajistil ještě jedno výjimečné prvenství – je městem s největším počtem mostů v Evropě. Má jich 2 428.

Kolín nad Rýnem: skvělé nákupy i atrakce pro děti

Kolín nad Rýnem: skvělé nákupy i atrakce pro děti

Kolín nad Rýnem proslavily jedny z nejhezčích vánočních trhů v Evropě. I jindy má ovšem toto město co nabídnout: památky, muzea, skvělé nákupy… A i vaše děti se budou skvěle bavit!

Bad Schmiedeberg – lázně, věda i historie

Bad Schmiedeberg – lázně, věda i historie

Vše, jen ne obyčejné – i takto lze popsat malé saské město Bad Schmiedeberg. Ten, kdo očekává pouze lázeňství, které je v Německu velmi rozšířené, je na velkém omylu. Bad Schmiedeberg nabízí rozmanité způsoby, jak trávit volný čas. Kultura se v oblasti mísí s vědeckým pokrokem, což rozhodně představuje neobvyklou, ale nepochybně lákavou kombinaci. Vydejte se s námi na výlet do Bad Schmiedebergu a jeho okolí, které má rozhodně co nabídnout.