HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Soutěž Miss Tibet je symbolem tibetské jednoty a nezávislosti

Soutěž Miss Tibet je symbolem tibetské jednoty a nezávislosti

Situaci v Tibetu není třeba rozebírat, pro nás, generaci odkojenou v Československu, pojmy jako okupace, státní policie, výslechy, političtí vězni jsou dobře známé. My jsme se naštěstí cizí nadvládě vymanili. Bohužel Tibet stále strádá pod čínským útlakem a původní obyvatelé, podstupují několikatýdenní přechody Himalájí, aby dosáhli zaslíbené svobody. Jedním ze symbolů svobody je i Miss Tibet.

Tibet není jen Lhasa aneb objevte „divoký“ Tibet
Aktuality

Tibet není jen Lhasa aneb objevte „divoký“ Tibet

Ve většině případů, kdy se mně někdo ptá na Tibet a doporučení míst k návštěvě, se cestovatel chce podívat do Lhasy. Z mého pohledu je Lhasa už jen turistická atrakce se ztrácející se atmosférou. Stále zde žijí Tibeťané, kteří denně chodí na koru, modlitební pout, k posvátným místům a do klášterů. Stále zde stojí majestátní Potala, svatostánek Džokhang a věhlasné kláštery Sera, Drepung a další.

Tashi Delek u vrcholných tibetských představitelů aneb na návštěvě u tibetského premiéra
Aktuality

Jsme šestý den v horké Indii, trávíme čas v Dharamsale a čeká nás důležitá návštěva – u hlavy politické exilové moci, u tibetského exilového premiéra.

Jeden (ne)obyčejný den v Tibetu – výlet do Čhimphu

Jeden (ne)obyčejný den v Tibetu – výlet do Čhimphu

Další ledové ráno, jako všechna ostatní. Zimní i letní rána v Tibetu jsou chladná, s prvními paprsky slunce se ale začne vzduch ohřívat a po poledni jste v rozpálené výhni.

Tashi Delek u vrcholných tibetských představitelů – návštěva tibetského parlamentu

Jsme šestý den v horké Indii a čeká nás jeden z hlavních bodů pobytu v Dharamsale – centru tibetské politické moci. Návštěva parlamentu.

Tribetraits: honba za portréty skrz osm asijských zemí

Tribetraits: honba za portréty skrz osm asijských zemí

Dívám se mu do tváře a pozoruji, jak koutkem úst pomalu vypouští kouř z Cheerootu, který je tak typickým znamením pro každého muže v místním regionu. Cheeroot se v Barmě kouři místo cigaret a svým vzhledem se maličko podobá doutníku. I já dostávám pár kousků na ochutnání a při popotahování nespouštím oči z mého objektu…

Život v Tibetské škole

Život v Tibetské škole

Sezení na zemi, minimum učebních pomůcek, 6 dní v týdny i 10 hodin denně. Škola v Tibetu není žádný med, ale je nezbytně nutná!

Mohutné kamenné věže zdobí část Tibetu

Mohutné kamenné věže zdobí část Tibetu

Bylo jich až 5000, měří až 35 metrů a mají až 13 stran. Kamenné věže v tibetské Danbě dokážou nadchnout nejen velikostí, ale i tím, že u nich mnoho turistů opravdu nepotkáte.